Przejdź do treści

Zapowiedzi

Wyjazd na narty do miasta Padola we Włoszech – luty 2020

Termin: 1–8 lutego 2020
Gdzie: Padola, Bagni Valgrande, ośrodek DolomitiSuperski. Region narciarski Tre Cime: www.dreizinnen.com/pl/

Region Tre Cime to najbliżej od Polski położony ośrodek DolomitiSuperski – ok. 950 km. Pozwala to na dojazd w ciągu jednego dnia bez zarywania nocy. Skipass Tre Cime uprawnia do korzystania z tras o długości ok. 110 km. Trasy ulokowane są na trzech górach: Monte Elmo (miejscowość Versciaco), Croda Rossa (miejscowość Sesto) oraz Col d’la Tenda (miejscowość Padola). Ośrodki te są połączone ze sobą siecią wyciągów i systemem tras.

Oprócz tych ośrodków można dojechać do mniejszych korzystając ze skibusa. W ośrodku przeważają trasy czerwone (dobrze czerwone) co zapewne ucieszy wprawnych narciarzy. Również początkujący narciarze znajdą coś dla siebie.

W bezpośrednim sąsiedztwie naszego schroniska przebiegają trasy biegowe o łącznej długości 15 km. Korzystając ze skibusa można dojechać do systemu tras biegowych o długości ok. 200 km.

W obozie mogą wziąć udział również osoby, które nie jeżdżą na nartach. W zasięgu są dwie trasy saneczkowe, dostępne są niektóre szlaki piesze, istnieje możliwość korzystania z basenu, można podziwiać piękne panoramy korzystając z kolei linowych.

Zakwaterowanie:

Soggiorno Don Bosco

Bagni Valgrande, Padola

noclegi są w schronisku młodzieżowym prowadzonym przez byłych wychowanków salezjańskich. Schronisko to piękny XIX wieczny pałacyk wybudowany dla kuracjuszy, którzy przybywali do ciepłych źródeł. Od początku XX w. wykorzystywany przez salezjanów jako dom kolonijny. Noclegi są w pokojach 1,2,3,4 osobowych rozlokowanych na dwóch piętrach. Łóżka pojedyncze (nie piętrowe) z poduszką i kocem. Obowiązkowo każdy uczestnik musi ze sobą zabrać poszewkę, dwa prześcieradła lub poszwę, prześcieradło i śpiwór.

Pokoje są bez łazienek do dyspozycji są 4 łazienki na każdym piętrze, w każdej znajduje się ubikacja, prysznic i umywalka. Ponadto na każdym piętrze jest łazienka z 3 umywalkami.

Schronisko położone jest w ustronnym miejscu wśród polan i lasu 5 km od centrum Padoli.
 

Uczestnicy:

Dzieci młodzież dorośli, dzieci poniżej 12 roku życia tylko z rodzicami.

 

Więcej informacji dotyczących m.in. kosztów wyjazdu, znajduje się na stronie: skawa.sdb.org.pl/wyjazd-na-narty

Osoba, z którą można się skontaktować: ks. Henryk Urbaś, Instruktor PZN, tel. 607 099 443, e-mail: heniusdb@gmail.com

Źródło

Udostepnij