Przejdź do treści

Wiadomości

Rekolekcje dla salezjanów w Częstochowie

  • 28 listopada 2019 r.

11–16 listopada 2019 roku już po raz trzeci w naszej inspektorii odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne, w których brało udział 10 salezjanów. Poprowadził je ks. Marek Mekwiński, którego wspierali członkowie Wspólnoty Agalliasis z Wrocławia. Ksiądz Marek jest jej opiekunem od 25 lat.

Rekolekcje były wyjątkowe. Ksiądz Marek wprowadził nas w słuchanie Boga nie tylko przez nauczanie, ale także przez dzielenie się świadectwem swej relacji z Chrystusem. Wyjątkowe były długie modlitwy uwielbienia oraz świadectwa osób, które specjalnie przyjeżdżały do Częstochowy z Wrocławia, by z nami się pomodlić i podzielić się swoją żywą więzią z Bogiem.

Poruszył nas także styl życia ks. Marka, który z nami cały czas przebywał, był do naszej dyspozycji i długie godziny, także w nocy, spędzał na modlitwie. To, co do nas mówił, pochodziło z jego słuchania Boga, otwartości na natchnienia Ducha Świętego. Rekolekcje były bardzo mocnym doświadczeniem wspólnoty salezjanów na modlitwie, wzajemnej modlitwy za siebie i dzieleniem się tym, co Bóg czyni w naszym życiu i do czego nas wzywa.

Autor

ks. Marcin Kozyra SDB

Źródło

Udostepnij