Przejdź do treści

Wiadomości

Biblijne grafiki ks. Tadeusza Furdyny

  • 28 listopada 2019 r.

Niedawno na rynku wydawniczym ukazała się książka „Popatrzcie i posmakujcie”. Biblijne grafiki Tadeusza Furdyny SDB”. Jej tytuł jest parafrazą wezwania z psalmu 34 – „skosztujcie i zobaczcie”.

Książka zawiera 152 czarno-białe grafiki o tematyce nowotestamentalnej. W układzie stronicowym po prawej stronie książki znajduje się grafika, a po lewej – zdanie (a czasem tylko jedno słowo) ilustrujące grafikę, zaczerpnięte z ksiąg Nowego Testamentu w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim i hebrajskim. Cykl otwiera grafika o widzeniu Zachariasza w świątyni (Łk 1,78), kończy zaś grafika z wizji Apokalipsy dotycząca tronu Boga i Baranka (Ap 22,3).

Obecne wydawnictwo to nowa wersja książki pt. „Z Chrystusem w drogę” (Wydawnictwo Salezjańskie, 1991), którą ks. Furdyna wydał wspólnie z ks. prof. Remigiuszem Popowskim SDB (†2014). W książce zachowano kolejność grafik i cytatów biblijnych, a zrezygnowano z umieszczenia komentarzy. Książka Furdyny ukazała się w Wydawnictwie Kuciński (Łódź 2019). Wstęp do książki napisał Piotr Grobliński. W pracach zespołu redakcyjnego wziął udział również ks. dr Piotr Przesmycki SDB.

Autor

ks. Andrzej Kurto SDB

Udostepnij