Przejdź do treści

Wiadomości

IRM w Twardogórze

  • 14 października 2019 r.

4 października w Twardogórze odbyło się spotkanie Inspektorialnej Rady Młodych. Przedstawiciele młodzieży z Lubina, Poznania, Wrocławia, Sosnowca, oraz Twardogóry przez 3 dni na czele z ks. Bartłomiejem Polańskim i przy wsparciu ks. Tomasza Hawrylewicza omawiali zbliżające się akcje (takie jak oratoriady czy Non Stop Bosko).

W sobotę mogliśmy wziąć udział w dniu wdzięczności, gdzie modliliśmy się podczas mszy świętej wspólnie z klerykami, diakonami, księżmi oraz z ich rodzinami. Po obradach inspektorialnej rady młodzieży udaliśmy się wraz z ks. Polańskim i ks. Hawrylewiczem do Oleśnicy, gdzie spędziliśmy wieczór na rynku oraz zjedliśmy wyśmienitą pizzę.

Ostatniego dnia udaliśmy się do Marszałek, gdzie znajduje się salezjańska pustelnia. Uczestniczyliśmy tam we mszy świętej. Zostaliśmy oprowadzeni po okolicy, po czym zjedliśmy obiad razem z ks. Dariuszem Szyszką - „pustelnikiem” oraz wspólnotą, która tam powstała. Nasze spotkanie było krótkie, ale intensywne. Udało nam się wypracować wiele nowych pomysłów, a także zintegrować się tak, jak chciałby ksiądz Bosko.

Autor

Zosia Gałązka

Źródło

Udostepnij