Przejdź do treści

Wiadomości

Jesteś misją! – Szkoła Animatora Oratorium

  • 7 sierpnia 2019 r.

5 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się msza święta kończąca Szkołę Animatora Oratorium, podczas której 32 młodych ludzi otrzymało krzyż animatora salezjańskiego. Uroczystość swoją obecnością uświetnił radca generalny ds. komunikacji społecznej ks. Filiberto Gonzaléz SDB.

Szkoła Animatora Oratorium (SAO) to dziesięciodniowy kurs przygotowujący młodych ludzi do pełnienia funkcji animatora w duchu świętego Jana Bosko. W tym roku SAO, które od 15 lat prowadzone jest w Czerwińsku nad Wisłą przez Ośrodek Młodzieżowo – Powołaniowy EMAUS, zgromadziło 175 osób. W trzech stopniach formacyjnych uczestniczyło 142 kandydatów na animatora, wspieranych przez 22 animatorów posługujących, 8 kleryków i 3 kapłanów prowadzących. Szkoła zakończyła się uroczystą mszą świętą, której przewodniczył ks. inspektor Tadeusz Jarecki, a homilię wygłosił gość specjalny, ks. Filiberto Gonzaléz.

W trakcie homilii Radca Generalny zostawił animatorom pięć krótkich wskazań dotyczących ich posługi i życia. Między innymi w jego wystąpieniu znalazły się słowa papieża Franciszka: Ty jesteś misją! Nie tylko masz misję, jako animator, ale jesteś misją! Wystąpienie ks. Filiberto zostało żywiołowo przyjęte przez młodych ludzi.

Ksiądz Radca wręczył również krzyże animatora oratorium, które są symbolem zakończonej formacji i pełnionej posługi.

Autor

ks. Przemysław Kawecki SDB

Zdjęcia


Udostepnij