Przejdź do treści

Wiadomości

BoscoTeam u Matki Bożej

  • 12 lipca 2019 r.

Na tegorocznej pielgrzymce BoscoTeam obrał sobie za cel Sanktuarium Matki Bożej Patronki rowerzystów.

Madonna del Ghisallo - to sanktuarium położone u wybrzeży jeziora Como, gdzie mieliśmy okazję się trochę "pokręcić". Przedstawiliśmy Matce Bożej nasze intencje, wspólnie się modliliśmy za naszych bliskich, dobrodziejów, o powołania i zostawiliśmy Matce Bożej nasz dar - czapeczkę BoscoTeam-u, która ku naszej radości znalazła swoje miejsce w prezbiterium.

Zwiedziliśmy także muzeum kolarstwa znajdujące się tuż obok sanktuarium. Przepełnione historią kolarstwa miejsce jest prawdziwą gratką dla fanów tego sportu; mogliśmy zobaczyć między innymi rowery, na których jeździli kolarze od początków XX wieku po dziś, koszulki zwycięzców Giro d'Italia czy koszulkę mistrza świata zdobytą przez Michała Kwiatkowskiego.

Cel pielgrzymki osiągnięty, ale rajd trwa dalej. Piękne miejsce i czas, który tam spędziliśmy, to nie koniec naszej pielgrzymki. Zanim dotarliśmy do Sanktuarium, wyjeździliśmy wiele kilometrów. W trakcie pokonywania kolejnych mieliśmy okazję zobaczyć lazurowe wybrzeża jeziora Garda, a także jeziora Maggiore czy widoczne z oddali szczyty Alp. Sami również doświadczyliśmy, czym jest zdobywanie szczytów. Do tej pory zaliczyliśmy takie przełęcze jak: Passo dello Stelvio – najwyższa dostępna dla samochodów przełęcz w Europie licząca 2758 metrów n.p.m., a także: Passo del Foscagno (2291), Passo Farcola (2315), Passo Bernina (2328), Passo Maloja (1815) i Passo Sempione (2005).

To wszystko już za nami i pozostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. A co jeszcze przed nami? Niezmiennie towarzyszyć nam będą Alpy i znajdujące się tam przełęcze, np. Passo Gran San Bernardo (2469), dalej dolina Aosty i w dalszym ciągu gorące klimaty Italii i salezjańskie placówki. Mimo tego, że nasz rajd niedługo się skończy, to zacznie się prawdziwa pielgrzymka. Umocnieni codzienną Eucharystią i wspólną modlitwą różańcową wyruszymy w nasze codzienne środowiska, by świadczyć o zmartwychwstałym Chrystusie i zdobywać najważniejszy cel naszego pielgrzymowania: życie wieczne.

Autor

kl. Maciej Walkowiak

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij