Przejdź do treści

Wiadomości

Nigdy nie jest za późno, by stać się świętym

  • 9 stycznia 2019 r.

– Ponad 120 dzieci, nastolatków i młodzieży z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS) z liceum salezjańskiego “Camilo Ortuzar Montt” w Santiago uczestniczyło w rekolekcjach. Odbyły się one w dniach 19-21 grudnia w domu w Las Peñas. W czasie ich trwania uczestnicy zastanawiali się nad treścią Wiązanki Przełożonego Generalnego na rok 2019: “Świętość jest także dla ciebie”.

Było to niezbędne doświadczenie, które służyło wzmocnieniu integracji i tożsamości MGS z liceum “Camilo Ortuzar Montt”, które powstało w 2014 roku, zrzeszając członków różnych grup: “Dzieci Misyjne”, kluby “Dominik Savio”, “Spotkanie dzieci w Duchu”, “Salezjańskie Wspólnoty Apostolskie”, a ostatnio – “Mali z Valdocco”.  

Dzieciom i młodzieży towarzyszyli dorośli, którzy wraz z nimi w tej przestrzeni ducha oratorium, formacji i rekreacji, doświadczali przez kilka dni młodzieżowej radości życia chrześcijańskiego, przyjaźni, świeżego powietrza, rekreacji i... świętości.

W czasie tych kilku dni uczestnicy byli poproszeni o spojrzenie na trzy sakramenty, które są kluczowe dla świętego życia: Chrzest, aby być “nowymi mężczyznami i kobietami”; Pojednanie, aby uświadomić sobie, że “Bóg jest ze mną w walce, którą toczę”, i Eucharystia – “Chleb, który jest łamany i dzielony”. A w ostatnim dniu było omawiane wezwanie do bycia misjonarzem świętości: “dla świata, ale nie ze świata”.

Odbyło się też wiele zajęć rekreacyjnych, które obejmowały sport, warsztaty artystyczne i kulturowe, wycieczki... Towarzyszyły im chwile modlitwy i medytacji, jak to czynił Dominik Savio, który w Oratorium na Valdocco odkrył, że “tutaj świętość polega na byciu radosnym i na dobrym wypełnianiu obowiązków”.

W czasie Eucharystii odprawionej na zakończenie, jeden chłopiec z “Dzieci Misyjnych” bardzo się wzruszył, podziękował za przeżyte dni i powiedział do swoich przyjaciół: “Nigdy nie jest za późno, by stać się świętym...”.

Źródło
Udostepnij