Przejdź do treści

Wiadomości

LĄD: spotkanie dla małżonków - „Żyjemy w strasznych czasach, gdzie profesjonalnie walczy się z rodziną"

  • 24 września 2018 r.
LĄD: spotkanie dla małżonków
LĄD: spotkanie dla małżonków

W niedzielę, 23 września 2018 roku w Lądzie, odbyło się spotkanie formacyjne dla małżeństw, którego organizatorem był Ośrodek Duchowości i Kultury.

W książce pt. „Remont małżeński” autor, Jacek Pulikowski, pisze: „Żyjemy w strasznych czasach, gdzie profesjonalnie walczy się z rodziną, zastawia się pułapki na żony i mężów”. I co z tym można zrobić? Albo udawać, że tak nie jest i przespać ten czas lub wyjść naprzeciw trudnościom i niebezpieczeństwom, które zagrażają małżeństwom i rodzinom i wspierać się w osiąganiu „świętości małżeńskiej przez budowę komunii osób na wzór komunii Osób Boskich” (św. Jan Paweł II).

Dzięki współpracy Ośrodka Duchowości i Kultury w Lądzie z zaprzyjaźnionymi rodzinami, 23 września odbyło się pierwsze w tym roku formacyjnym spotkanie warsztatowo–modlitewne dla małżeństw, na które przybyło 27 par małżeńskich z różnych miejscowości m.in.: Słupcy, Poznania, Pniew. Każde spotkanie składa się z części warsztatowej, podczas której w parach małżeńskich przerabiane są poszczególne tematy życia małżonków, oraz z części modlitewnej.

Zachęcamy do organizowania podobnych spotkań w Waszych parafiach. Służymy pomocą. Kolejne „Lądzkie spotkanie dla małżonków” odbędzie się 4 listopada.
TUTAJ podajemy link do ciekawych materiałów formacyjnych.
 


Udostepnij