Przejdź do treści

Wiadomości

Dzień Misji Salezjańskich 2018: „Szept Ewangelii w Azji”

  • 12 stycznia 2018 r.
Dzień Misji Salezjańskich 2018: „Szept Ewangelii w Azji”
Dzień Misji Salezjańskich 2018: „Szept Ewangelii w Azji”

Z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego został przedstawiony temat Dnia Misji Salezjańskich (DMS) 2018: „Szept Ewangelii w Azji”. Tak więc w tym roku nasza uwaga będzie się skupiać na pierwszym głoszeniu Ewangelii na kontynencie azjatyckim, realizowanym zwłaszcza poprzez szkoły kształcenia zawodowego.  

Zgromadzenie zaprasza do obchodów Dnia Misji Salezjańskich w okolicy 11 listopada, dnia, w którym wyruszyła I Ekspedycja Misyjna, ale inspektorie mogą go obchodzić w innym dniu, który uznają za stosowny. 

W czasie tej prezentacji został także przedstawiony poster DMS, w którego centrum znajduje się nowy salezjański krzyż misyjny: przypomina on, że Salezjanie Księdza Bosko i Rodzina Salezjańska są wezwani do bycia misjonarzami młodzieży i że ich serca są kształtowane na podobieństwo serca Dobrego Pasterza – źródła radości, wiary, nadziei i miłości.

Złote, promieniujące światło, które zstępuje z wysoka i które biegnie dalej jako strumień wody w tle, przedstawia Ducha Świętego, który stale prowadzi i oświeca każdego misjonarza w jego życiu służby. Ten łagodny strumień wskazuje na metodę pierwszego głoszenia, która polegała na pogodnej, dyskretnej i pełnej szacunku cierpliwości w głoszeniu Dobrej Nowiny.

Fotomontaż z młodymi z ośrodków kształcenia zawodowego wskazuje na pole pracy w krajach azjatyckich, w społeczeństwach znaczonych silnym kontrastem między bogactwem i ubóstwem. W Azji znajdują się ludzie młodzi o różnej przynależności kulturowej, religijnej i gospodarczej, a salezjanie, z cierpliwością, serdecznością i łagodnością, starają się im towarzyszyć i przygotowywać do zawodu, by wyrastali na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan – albo dobrych członków różnych wyznań – wnosząc wkład w rozwój społeczeństwa i doświadczając prawdziwej radości w tym życiu i w życiu przyszłym.

I na koniec, widzimy na tym plakacie zdjęcie Księdza Bosko, który siedzi obok globusa, stanowiący przywołanie marzeń misyjnych Założyciela: zachęca on swoich duchowych synów do pójścia na cały świat i głoszenia Dobrej Nowiny młodzieży. Poprzez braterską obecność i propozycję wychowawczo-duszpasterską proponują oni środowiska rodzinne i godne wejście w społeczeństwo, przekazując, jako „słówko na ucho”, szepty radości, wiary, nadziei i miłości: szept Ewangelii.

Poster i modlitwy związane z DMS, a później także książeczka animacji misyjnej, będą dostępne w najbliższym czasie w różnych językach na stronie sdb.org.


Udostepnij