Przejdź do treści

Wiadomości

Salezjańska parafia w Mongolii – dar na rok 2018

  • 3 stycznia 2018 r.
Salezjańska parafia w Mongolii – dar na rok 2018
Salezjańska parafia w Mongolii – dar na rok 2018

W dniu 31 grudnia 2017 roku, na peryferiach Ułan Bator, stolicy Mongolii, w wiosce Shovoo zaczęła funkcjonować nowa salezjańska parafia pw. Świętej Rodziny, która została erygowana przez mongolską prefekturę dzień wcześniej. 

Ks. Mario Gasper Santosh SDB został jej pierwszym proboszczem, wyznaczonym przez bpa Wenceslao Padilla, administrującego w Mongolii. Około 200 osób, przybyłych z terenu całej prefektury, uczestniczyło w tym wielkim wydarzeniu, łącznie z 10 salezjanami oraz innymi zakonnikami i księżmi. W tym dniu ochrzczono także siedem osób, wśród których byli ludzie młodzi i dorośli. 

Parafia liczy ponad 60 katolików. Blisko 10 lat temu rząd pozwolił na prowadzenie działalności społecznej i religijnej we wiosce Shovoo. Czyniły to najpierw siostry Niepokalanego Serca Maryi, a potem dzieło przekazano prefekturze. Po przejęciu go przez salezjanów, obecnie działa tam przedszkole, parafia, zagrody w porze letniej oraz wiele innych dzieł społecznych.  

Wioska Shovoo liczy 10‒15 tys. mieszkańców, położona jest na obszarze górskim, otacza ją rzeka. Zimą śnieg pokrywa ziemię, a w lecie zielone pastwisko pozwala wszystkim na ożywioną działalność pasterską. Ludzie z wioski są prości, otwarci na ewangelizację, jak i na inne formy działalności.

Tak więc dla salezjanów rok 2018 rozpoczął się wielkim darem, który jest wielce użyteczny dla szerzenia Dobrej Nowiny i służenia ludowi. Za tę łaskę dziękujemy Panu Bogu.


Udostepnij