Przejdź do treści

Wiadomości

Kapituła Młodych w Twardogórze

  • 3 stycznia 2018 r.
Kapituła Młodych w Twardogórze
Kapituła Młodych w Twardogórze

W dniach 28–29 grudnia w Twardogórze odbyła się po raz pierwszy w historii inspektorii wrocławskiej Kapituła Młodych. Byli na niej obecni przedstawiciele placówek z prowincji wrocławskiej, w tym również z Poznania i tamtejszego duszpasterstwa.

Pierwsze poruszane tematy to miejsce młodych we wspólnotach oraz zadania byłych wychowanków salezjańskich. Podczas rozmowy o powołaniu do życia w Rodzinie Salezjańskiej pojawiły się również wątki dotyczące duszpasterstw akademickich. Pewne podsumowanie stanowiło pytanie, które może zadać sobie każdy z nas, a mianowicie: jak i dlaczego pragnie się trwać przy księdzu Bosko.

Kolejne rozmowy dotyczyły planu formacji animatorów, a także myśli przewodniej, która towarzyszyłaby salezjańskim wspólnotom młodzieżowym przez cały kolejny rok. Wśród pomysłów pojawiły się treści związane z Wiązanką ks. Artime, Przełożonego Generalnego Salezjanów.

Spotkanie przebiegało w prawdziwie salezjańskiej atmosferze radości, ale również troski o nasze wychowanie i rozwój.  Sama kapituła wpisała się już w myśl przewodnią tegorocznej Wiązanki, która zaprasza do słuchania i towarzyszenia młodzieży.

Źródło

Udostepnij