Przejdź do treści

Wiadomości

37. Pielgrzymka Ministrantów w Twardogórze

  • 5 maja 2017 r.
PIM 2017 (fot. www.facebook.com/PIMTwardogora)
PIM 2017 (fot. www.facebook.com/PIMTwardogora)

Na XXXVII Pielgrzymkę Ministrantów do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze – PIM 2017 przyjechało 480 ministrantów i lektorów z 58 opiekunami.

Tegorocznemu spotkaniu, które odbywa się od 30 kwietnia do 3 maja, patronowała błogosławiona Piątka Poznańska. To pięciu młodych wychowanków salezjańskich, którzy 75 lat temu oddali swoje życie za wiarę i miłość do ojczyzny.

W przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia pomogli klerycy z Krakowa i Lądu wraz 24 wolontariuszami z Twardogóry i około 10 z Tarnowskich Gór. Transmisję na żywo z niektórych wydarzeń można było oglądać na https://www.facebook.com/PIMTwardogora/

Pielgrzymkę otworzył przełożony salezjanów ks. Inspektor Jarosław Pizoń SDB. W czasie otwarcia zabrali głos również gospodarze miejsca: ksiądz proboszcz, burmistrz miasta oraz dyrektorzy szkół, w których mieszkają ministranci.

Po uroczystym otwarciu odbył się tradycyjny „Marsz Radości” do Sanktuarium Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Jak co roku nie zabrakło wspólnej Eucharystii, konkurencji sportowych, konkursów wiedzy, spotkań formacyjnych oraz wieczornych nabożeństw. Chłopcy wzięli udział w trzydziestu konkurencjach sportowych, jednym konkursie wiedzy i jednym muzycznym.

Wspólne świętowanie to okazja, by młodzi ludzie zobaczyli, że nie są sami. Jest wielu, którzy służą przy ołtarzu i wcale się tego nie wstydzą. Oni są z tego dumni!

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij