Przejdź do treści

Wiadomości

Wielkopostny Dzień Skupienia SSW inspektorii krakowskiej A.D. 2017

  • 3 kwietnia 2017 r.
(fot. Zbigniew Cygnar / sdb.org.pl)
(fot. Zbigniew Cygnar / sdb.org.pl)

Wielkopostny Dzień Skupienia Salezjanów Współpracowników (SSW) prowincji krakowskiej odbył się 1 kwietnia w Sanktuarium św. Szymona w Lipnicy Murowanej.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy konferencją ks. Adama Paszka. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium św. Szymona, gdzie powitał nas kustosz ks. Mariusz Jachymczak. Przedstawił nam postacie św. Szymona oraz św. Urszuli Ledóchowskiej i jej siostry bł. Marii Teresy. Natomiast pani przewodnik przybliżyła nam historię trzech lipnickich kościołów.

W kościele parafialnym p.w. św. Andrzeja Apostoła uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Kołodziejczyk z Jasła. Wspólnota nasza powiększyła się o czterech współpracowników z Kielc, którzy złożyli przyrzeczenie.

Po Eucharystii w kościele św. Leonarda wysłuchaliśmy konferencji ks. Kazimierza Szczerby. Natomiast ks. Stanisław Konior uświadomił nam, że każdy potrzebuje jakiegoś wzoru. Duch salezjański uwidocznił się wspaniale w osobie ks. Bosko, który jest naszym wzorem. Chciejmy go naśladować i modlić się do Boga za jego przyczyną. Prawdziwym salezjaninem jest ten, kto usiłuje zrozumieć ks. Bosko, żyć jego duchem, urzeczywistniać go w naszych czasach.

W Godzinie Miłosierdzia odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która poprowadził ks. Jan Dubas. Na zakończenie jako podsumowanie wysłuchanych konferencji, echo słowa wygłosił ks. prałat Emil Midura.

Z gitarą towarzyszyła nam i śpiew poprowadziła s. Mariola Bochniak, michalitka z Miejsca Piastowego, której serdecznie dziękujemy za ubogacenie naszego spotkania.

Dzień skupienia zgromadził ponad 100 osób i pozostawi w naszej pamięci i sercach bogactwo przeżyć duchowych.

Źródło

Udostepnij