Przejdź do treści

Wiadomości

Eucharystia – czym była dla Poznańskiej Piątki?

  • 10 lutego 2017 r.

Zapraszamy na pierwszy epizod „Słówek o Poznańskiej Piątce”. Poświęcony jest Eucharystii i jej roli w życiu błogosławionych wychowanków salezjańskich z Poznania.

„Słówka o Poznańskiej Piątce” to krótkie opowiadania o pięciu błogosławionych wychowankach salezjańskiego oratorium z Poznania: Czesławie Jóźwiaku, Edwardzie Kaźmierskim, Franciszku Kęsym, Edwardzie Kliniku i Jarogniewie Wojciechowskim. Ich życie i męczeńska śmierć są pięknym przykładem chrześcijańskiego życia, a jednocześnie dojrzałym owocem systemu wychowawczego Księdza Bosko.

Tych pięciu młodych ludzi zostało zamordowanych przez Niemców podczas II Wojny Światowej, 24 sierpnia 1942 roku w Dreźnie. Mieli wtedy od 20 do 23 lat. W tym roku (2017) przypada 75 rocznica ich męczeńskiej śmierci. „Słówka” są ściśle związane z tym jubileuszem oraz z projektem „Młodzież na Piątkę”, realizowanym przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży z inspektorii pilskiej. Więcej na temat tego projektu można dowiedzieć się na stronie: pila.salezjanie.pl.

O Piątce Poznańskiej opowiada ks. dr Jarosław Wąsowicz. Filmy realizuje Salezjańska Grupa Medialna inspektorii pilskiej.

Źródło

Udostepnij