Przejdź do treści

Wiadomości

U tronu Wspomożycielki - Oratoriada w Twardogórze

  • 25 października 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)
(fot. spm.salezjanie.pl)

Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze. Od lat przyciąga i młodych i starszych. To właśnie tutaj odbywają się od ponad trzydziestu lat pielgrzymki ministrantów (pim.salezjanie.pl), inspektorialne dni wspólnoty, formacyjne spotkania młodych (fsm.salezjanie.pl) czy właśnie Oratoriady. Październikowy zjazd młodzieży z oratoriów inspektorii wrocławskiej zgromadził sporą, bo ponad 200-osobową grupę.

Pierwszy wieczór, 21 października, tradycyjnie dzielimy na dwie części i poświęcamy najpierw na modlitwę i sakrament pojednania, by następnie z czystym sumieniem radośnie spędzić wieczór integracyjny. Nabożeństwo przygotowujące do sakramentu pojednania poprowadził kustosz twardogórskiego Sanktuarium, ks. Ryszard Jeleń. W przystępny sposób „odświeżył” uczestnikom warunki dobrego przeżycia sakramentu.

Po konferencji rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. W jej czasie młodzież przystępowała do spowiedzi. Medytacyjny śpiew scholi stanowił dużą pomoc w refleksji i pobożnym przeżyciu nabożeństwa. Na zakończenie, po Apelu Maryjnym, nowy ksiądz inspektor Jarosław Pizoń powiedział „słówko na dobranoc”.

Drugim punktem spotkania był wieczór integracyjny. W jego czasie poszczególne wspólnoty oratoryjne przedstawiały krótkie scenki o swoich kierownikach Oratorium.

W południe zgromadziliśmy się w „małym kościele” na Koronce do Bożego Miłosierdzia. Jedną z intencji była modlitwa za salezjańskich animatorów z Aleppo w Syrii. Od wielu miesięcy przeżywają oni wraz z innymi mieszkańcami pogrążonej w wojnie Syrii naprawdę trudne chwile. W pamięci mamy m.in. apele Rity Basmajian oraz innej wychowanki salezjańskiej podczas Światowych Dni Młodzieży.

Po Koronce wszyscy uczestnicy Oratoriady wyruszyli w procesji do Sanktuarium na Mszę Świętą przechodząc przez Bramę Miłosierdzia.

Sobotnie popołudnie przeznaczone zostało na grę miejską, dzięki której uczestnicy mieli możliwość lepszego poznania Twardogóry zakończone pieczeniem kiełbas na ognisku.

Dziękujemy młodzieży z Twardogóry za przygotowanie wraz z Salezjanami październikowej Oratoriady. Do zobaczenia w grudniu w Tarnowskich Górach.


Udostepnij