Przejdź do treści

Wiadomości

Twardogóra: Dzień wspólnoty inspektorialnej

  • 10 października 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)
(fot. spm.salezjanie.pl)

Początek października jest od wielu lat w inspektorii wrocławskiej naznaczony wyjątkowym dniem. Do twardogórskiego sanktuarium Maryi Wspomożycielki Wiernych przyjeżdżają salezjanie, rodzice i rodziny salezjanów, młodzież, członkowie różnych grup tworzących Rodzinę Salezjańską oraz sympatycy charyzmatu salezjańskiego.

Tegoroczne spotkanie, 8 października, rozpoczęło się modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia w „małym kościele”. Następnie uczestnicy przeszli w procesji do bazyliki przechodząc przez Bramę Miłosierdzia.

W sanktuarium przywitał wszystkich kustosz tego miejsca, ks. Ryszard Jeleń: „Dzień Wspólnoty Inspektorialnej daje nam sposobność od wielu lat, aby razem dziękować dobremu Bogu za to wszystko, czego doświadczamy przez ręce Wspomożycielki i naszego Ojca i Założyciela św. Jana Bosko.”
Uroczystej Mszy św. przewodniczył inspektor ks. Jarosław Pizoń.

Dzień Wspólnoty Inspektorialnej daje szczególną okazję podziękowania Bogu i ludziom za przeżywane przez Salezjanów jubileusze. W tym roku szczególne podziękowania objęły następujących współbraci:
ks. Jana Kulaka (60 lat kapłaństwa)
ks. Henryka Maternię (50 lat kapłaństwa)
ks. Władysława Kozerę (60 lat profesji zakonnej)
ks. Wiktora Lechockiego (50 lat profesji zakonnej)
ks. Krzysztofa Bucyka (25 lat kapłaństwa)
ks. Romana Mazura (25 lat kapłaństwa)
ks. Marcina Kozyrę (25 lat profesji zakonnej)
ks. Piotra Strykowskiego (25 lat profesji zakonnej)
ks. Piotra Węża (25 lat profesji zakonnej)

Po Mszy św. nowicjusze z Kopca przygotowali przedstawienie o błogosławionych wychowankach salezjańskiego oratorium w Poznaniu. Mogliśmy również wysłuchać nowej piosenki o „Piątce Poznańskiej” w ich wykonaniu. Choć mocno stremowani, dali radę!

Po przedstawieniu, zanim jeszcze udaliśmy się na obiad, usłyszeliśmy trzy świadectwa „Piątka w moim życiu”: kleryka Krzysztofa Jaskólskiego, pani Małgorzaty Gajos oraz księdza Jerzego Mikuły.


Udostepnij