Przejdź do treści

Wiadomości

Sokołów Podlaski, Różanystok: Pielgrzymka Różanostocka 2016

  • 2 lipca 2016 r.

Tradycją naszej sokołowskiej szkoły jest to, że w dzień zakończenia roku szkolnego (dlatego my kończymy w czwartek), mniejsza lub większa ekipa wyrusza do Białegostoku, by w Pielgrzymce Różanostockiej udać się pieszo, na trzydniową wyprawę do Najpiękniejszej z Matek - Maryi Różanostockiej.

W tym roku udała się dzielna 12 i 5 salezjanów: ks. Sławek Lubiński, ks. Krzysztof Woźniak i kl. Adrian Arkita oraz ks. Dyrektor Dariusz Matuszyński (który zawiózł nas i woził w razie potrzeby naszym odnowionym, pięknym złotym autobusem) i ks. Mariusz Rygała (który przeszedł pierwszy i ostatni etap oraz woził nam bagaże). Naszą grupę salezjańską współtworzyliśmy z ks. Pawłem Rudnickim i ks. Mariuszem Rudzkim wraz z parafianami z Różanegostoku.

Nasza droga była podzielona na trzy etapy: Białystok - Czarna Białostocka, Czarna Białostocka - Majewo i Majewo - Różanystok. W tym roku nastąpiła bardzo rzadka sytuacja, że na Pielgrzymce nie spadła na głowy pielgrzymów żadna kropla wody (poza tymi z kropidła), mimo iż w okolicy szalały burze, które łamały drzewa i zrywały dachy.

W drzwiach Różanostockiej Bazyliki przywitał nas (jak i inne grupy) niezłomny ks. Inspektor dr Andrzej Wujek sdb. Po Mszy świętej odprawionej w Kaplicy Domu Pielgrzyma wróciliśmy szczęśliwie do domu. Żałujemy tylko, że inne szkoły salezjańskie naszej inspektorii nie czują potrzeby wziąć udziału w tych pięknych, ekstremalnych rekolekcjach. Zapraszamy za rok.

Autor

ks. Mariusz Rygała sdb

Źródło

Udostepnij