Przejdź do treści

Wiadomości

Salezjanie najlepsi w Kujawsko–Pomorskim

  • 30 czerwca 2016 r.

Uczniowie Szkół Salezjańskich w Toruniu zdobyli w tym roku 59 tytułów laureatów i finalistów Konkursów Przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Na uroczystej gali ks. dyr. Mariusz Witkowski odebrał z rąk Pana Kuratora puchar i specjalne wyróżnienie dla szkoły podstawowej, która z 35 tytułami okazała się najlepsza w całym województwie (16 laureatów i 19 finalistów). Z przyrody mieliśmy 13 laureatów i 2 finalistów, z j. angielskiego 12 finalistów, z j. polskiego 2 laureatów i 2 finalistów, z matematyki 1 laureat i 3 finalistów. W gimnazjum mieliśmy 24 tytuły: z j. angielskiego 9 laureatów i 2 finalistów; z chemii 4 laureatów; z j. polskiego 3 laureatów i 1 finalista, z biologii 1 laureat i 1 finalista, z fizyki, matematyki i historii po 1 finaliście.

Nagrodzeni zostali również nauczyciele, którzy przygotowali największą liczbę laureatów i finalistów (- p. Monika Mrowińska przyroda - 13 laureatów, p. Aleksandra Karpińska j. angielski - 12 finalistów, - p. Katarzyna Piotrowska j. angielski - 8 laureatów i 2 finalistów, p. Maria A. Bigos chemia - 4 laureatów ). Nauczyciele przygotowujący uczniów w szkole podstawowej: p. Agata Jędrzejewska i p. Barbara Kowalska (j. polski), p. Małgorzata Kiełbasa i p. Iwona Duś (matematyka); w gimnazjum : p. Magdalena Lutowska (biologia), p. Aleksandra Szudy - Sojak (j. angielski), p.Anna Kozłowska (fizyka), p. Grażyna Pietruszczak (matematyka), p. Andrzej Sobieszczyk (historia).
Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z Was dumni.


Udostepnij