Przejdź do treści

Wiadomości

Przez wstawiennictwo Wspomożycielki gimnazjaliści wraz z nauczycielami dziękowali za miniony rok szkolny

  • 22 czerwca 2016 r.

We wtorek 21 czerwca udaliśmy się wszyscy na szkolną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych do Twardogóry . Jest wieloletnią tradycją naszego gimnazjum, że wspólnie bierzemy udział w dziękczynnej Mszy Świętej, podczas której nie tylko wyrażamy wdzięczność za dobrze przeżyty rok szkolny, ale modlimy się o bezpieczne wakacje i wypraszamy potrzebne łaski na kolejny rok . W szczególniejszy sposób polecamy też i żegnamy klasy trzecie. Tak było i w tym roku.

W Sanktuarium bardzo serdecznie powitał nas jego kustosz ksiądz Ryszard Jeleń, który przedstawił historię salezjańskiej parafii w Twardogórze i opowiedział o losach cudownej figury Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, sprowadzonej tu od salezjanów z Oświęcimia. Liczne łaski, jakie raczyła udzielać Maryja Wspomożycielka Wiernych sprawiły, że do Twardogóry z różnych stron nie tylko Polski, ale i całego świata, podążają pielgrzymi, aby modlić się przed cudowną figurą i powierzać różne intencje.
Tak uczyniliśmy i my. Ksiądz Dyrektor Jan Gondro, który przewodniczył Liturgii sprawował Eucharystię w intencji naszego gimnazjum i wszystkich, którzy są i byli z nim związani. Modliliśmy się, aby misja naszej szkoły sformułowana przez św. Jana Bosko – wychowanie uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan, stale się realizowała, byśmy wspólnie wzrastali we właściwej relacji do ludzi i do Boga.
Ksiądz Dyrektor szczególnie dziękował klasom trzecim, które za kilka dni opuszczą mury naszej szkoły, zwłaszcza tym, którzy swoim zaangażowaniem, piękną postawą i pilnością ubogacali szkolne, codzienne życie oraz dzisiejszą uroczystość – animatorkom scholi, osobom reprezentującym naszą społeczność przy sztandarze, lektorom i naszemu szkolnemu organiście.
Na zakończenie Mszy Świętej przyjęliśmy błogosławieństwo przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki Wiernych.
Następnie udaliśmy się „w plener” niedaleko Twardogóry, gdzie w salezjańskim stylu spędziliśmy czas wolny i spożyliśmy wspólnie posiłek.
To nie koniec uroczystości związanych z zakończeniem roku szkolnego w naszym gimnazjum, a wręcz przeciwnie to dopiero początek …..
Szczęść Boże!

Autor

Magdalena Milczanowska


Udostepnij