Przejdź do treści

Wiadomości

XXXI Spływ Kajakowy Szkół Salezjańskich w Toruniu – „DRAWA 2016”

  • 9 czerwca 2016 r.

Już po raz 31 uczniowie i absolwenci szkół salezjańskich w Toruniu wraz z opiekunami: br. Andrzejem i ks. Dyrektorem - wypłynęli na szlak kajakowy. W tym roku 50 osobowa grupa kajakarzy spływała rzeką Drawą, szlakiem papieskim im. Ks. Kard. Karola Wojtyły. (św. Jan Paweł II w młodości kilkakrotnie pływał Drawą).

Blisko 80 km jednego z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce pokonaliśmy płynąc z Rzepowa nad jez. Drawsko, przez Drawski Park Krajobrazowy, potężne jezioro Lubie aż do granic Drawieńskiego Parku Narodowego i poligonu drawskiego gdzie blisko 40 tys. żołnierzy NATO szykowało się właśnie do rozpoczęcia manewrów „ANAKONDA” (O czym świadczyły napotkane na szlaku amerykańskie hamery i polskie rosomaki oraz prowadzony nocami ostrzał artyleryjski poligonu).

Piękna pogoda, krystalicznie czysta woda, dzikie leśne biwaki dawały okazję do podziwiania piękna stworzenia i dziękczynienia Panu Bogu w czasie polowych Eucharystii. A noclegi pod namiotami, zmienny charakter rzeki, liczne bystrza i przeszkody w nurcie, zwalone drzewa i kamienie hartowały charaktery oraz pozwalały pokonywać słabości. To było też cenne doświadczenie własnej niewystarczalności, konieczności współpracy i znaczenia wspólnoty. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu i już dziś planujemy 32 spływ.


Udostepnij