Przejdź do treści

Wiadomości

Savionalia 2016: Miłosierni jak On

  • 10 maja 2016 r.
(fot. Kamil Krzemień / sdb.org.pl)
(fot. Kamil Krzemień / sdb.org.pl)

Kraków, Polska – maj 2016 – “Savionalia”, którymi uczczono św. Dominika Savio, odbywające się w dniach 6-8 maja w Krakowie na “Łosiówce”, przebiegały w tym roku pod znakiem bliskich już Światowych Dni Młodzieży i trwającego Roku Miłosierdzia, co znalazło również wyraz w ich haśle: “Miłosierni jak On”.

Młodzi uczestnicy, w liczbie około 1000, mogli wziąć udział w różnych wydarzeniach i skorzystać z różnych możliwości, jakie zostały im zaproponowane m.in. w ramach Akcji “Stokrotka”: konferencje, spotkania tematyczne z ciekawymi ludźmi, konkurs o Światowych Dniach Młodzieży, różne atrakcje dla dzieci, festiwal teatralny, wystawa “Boska Fota”, Boskie “City Game”, “Chusteczka”, koncerty (“Saltrom Gospel Choir”, “The Branchers” i “La Pallotina”)... Była także “Niespodzianka” pt. “Ksiądz Bosko pełen miłosierdzia”.

Nie zabrakło czasu na modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, sakrament pojednania, nabożeństwa, “słówko na dobranoc” i celebracje eucharystyczne, wśród których znalazła się ta główna, odprawiona na zakończenie spotkania w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, której przewodniczył ks. inspektor Dariusz Bartocha, a która była połączona z rozesłaniem wolontariuszy, a właściwie 11 wolontariuszek, na misje (Nigeria, Peru, Tanzania). Wszystko zakończyło się wręczeniem nagród i “flowers ceremony”.

Źródło

Udostepnij