Przejdź do treści

Wiadomości

Pielgrzymka sokołowskiej młodzieży do Czerwińska

  • 8 kwietnia 2016 r.

Dnia 5 kwietnia uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum udali się na pielgrzymkę do Czerwińska. Pojechali tam, aby podziękować za trzy wspaniałe lata nauki w naszej szkole i prosić o jak najlepsze wyniki zbliżających się egzaminów.

Wyjazd został wyznaczony na 7 rano, ponieważ już o 10 trzeba było być na miejscu. Dwie i pół godziny spędzone w autobusie wszystkim minęły w oka mgnieniu. W Czerwińsku jako pierwszy zabrał głos ks. Dyrektor Dariusz Matuszyński. Wprowadził nas w temat i atmosferę naszego spotkania. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, pierwsza została w kościele, aby wysłuchać konferencji wygłoszonej przez ks. Jacka Szewczyka, a druga przeszła do sali teatralnej, w której wysłuchali kilku naprawdę niezwykłych świadectw i przy okazji posłuchali dobrej muzyki. Po godzinie nastąpiła zamiana miejsc.

Na zakończenie pielgrzymki odbyła się Msza Święta, po której uczestnicy zostali zaproszeni na pyszny obiad. Bigos z kiełbaskami schodził w niezwykłym tempie. Nikt nie mógł powiedzieć, że wyjeżdża z Czerwińska głodny. Każdy uczestnik pielgrzymki wyniósł coś dobrego z tego wyjazdu. W pamięciach pozostaną piękno czerwińskiego krajobrazu, poruszające świadectwa ludzi i niezwykle poruszająca konferencja.

Autor

Julia Jurczak

Źródło

Udostepnij