Przejdź do treści

Wiadomości

Wielkanoc w sokołowskiej szkole.

  • 28 marca 2016 r.

23. marca społeczność szkół salezjańskich przeżywała wyjątkowy dzień – dzień bez zajęć lekcyjnych, dzień, który miał nas wprowadzić w nadchodzące Triduum Paschalne oraz Święto Zmartwychwstania Pańskiego.

23. marca społeczność szkół salezjańskich przeżywała wyjątkowy dzień – dzień bez zajęć lekcyjnych, dzień, który miał nas wprowadzić w nadchodzące Triduum Paschalne oraz Święto Zmartwychwstania Pańskiego.

O 9.30 spotkaliśmy się w kościele, gdzie po słówku na dzień dobry rozpoczęła się Liturgia Słowa. W krótkiej homilii ks. Sławomir Lubiński przypomniał zebranym znaczenie każdego dnia Triduum, a właściwie uświadomił nam, że kolejne dni tego paschalnego misterium stanowią niepodzielną całość, której wszystkie części mają dla nas chrześcijan ogromne, wręcz fundamentalne, znaczenie. Podczas Liturgii Słowa nastąpiło również odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – ks. Sławek przypomniał, że chrzest jest źródłem naszej wiary i trzeba dbać, aby to źródło było czyste i ciągle żywe.

Kolejna część naszej szkolnej uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej. Mieliśmy okazję oglądać niesamowite widowisko – Współczesne Misterium Męki Pańskiej pt. „Codzienne wybory” według scenariusza s. Agnieszki Miduch SCSC. Widowisko przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką i kierownictwem p. Agaty Celińskiej i p. Małgorzaty Wyszomierskiej. Misterium było niezwykłym przeżyciem – świetny, mądry tekst, wspaniała gra aktorska (ujawniło się wiele, ukrytych dotąd, talentów), znakomita scenografia i oprawa muzyczna. Cisza, jaka panowała na sali podczas przedstawienia, a potem długo niemilknące oklaski, świadczyły o tym, jak wielkie wrażenie zrobiło ono na widzach.

Oczywiście podczas takiego spotkania pamiętaliśmy również o naszych kapłanach, ktorzy w Wielki Czwartek obchodzą swoje święto, obdarowując ich dobrym słowem oraz prezentami.

Na zakończenie uczniowie udali się na spotkanie w klasach – każda klasa przygotowała sobie wielkanocny stół, na którym nie zabrakło tradycyjnych świątecznych potraw i dekoracji.

Autor

Grażyna Błońska

Źródło

Udostepnij