Przejdź do treści

Wiadomości

Gimnazjalny FSM w Pieszycach

  • 23 lutego 2015 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)
(fot. spm.salezjanie.pl)

W miniony weekend (21 i 22 lutego) domem sióstr salezjanek w Pieszycach wstrząsnęła radość i siła 36 gimnazjalistów, którzy przyjechali na Formacyjne Spotkanie Młodych (FSM). Przybyli z różnych zakątków inspektorii wrocławskiej: z Wrocławia, Lubina, Czarnego Lasu i Twardogóry.

Przewodnikiem tego FSM był ks. Bosko: to on jako pierwszy zapraszał chłopaków do oratorium i do odważnej przemiany swojego życia. Podobnie salezjanie obecni na spotkaniu zachęcali chłopaków, żeby wyszli z odwagą do środowisk, w których żyją i podarowali innym to, co mają najlepsze w sobie.

FSMowicze nie mieli czasu na nudę! Obok wydarzeń duchowych (Msze św., droga krzyżowa, konferencje, słówka) wybrali się w góry, w których udało się nawet znaleźć trochę śniegu i szukali pomocy dla duszy porwanej panny młodej w czasie gry terenowej na terenie Pieszyc.

Czas FSM upłynął nam bardzo szybko. My, salezjanie, dziękujemy Wam, młodzi Przyjaciele, za Waszą obecność. Życzymy Wam i modlimy się o to, abyście każdego dnia wychodzili z odwagą do Chrystusa, i drugiego człowieka oraz zapraszamy na następny gimnazjalny FSM.

Autor

Krystian Sukiennik SDB


Udostepnij