Przejdź do treści

Wiadomości

Twardogóra: Dzień Wspólnoty Inspektorialnej

  • 6 października 2014 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)
(fot. spm.salezjanie.pl)

Pierwsza sobota października jest dla inspektorii wrocławskiej wyjątkowym Dniem Wspólnoty Inspektorialnej. Do twardogórskiego sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przyjeżdżają przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej wraz ze swoimi rodzicami, aby w radości i dziękczynieniu spędzić jeden dzień. Ten doroczny zjazd jest ponadto okazją do wyrażenia wdzięczności jubilatom.

Takie spotkanie odbyło się również w tym roku, 4 października. Tradycyjnie nawicjusze z Kopca przygotowali przedstawienie teatralne przybliżające postaci świętych salezjańskich oraz dzieło wychowawcze przekazane nam przez św. Jana Bosko.

W homilii ks. Alfred Leja SDB, przełożony inspektorii, przypomniał m.in. dwie wypowiedzi poprzedniego Księdza Generała Pasquala Chaveza („Moją radością są współbracia” oraz „Każdy salezjanin urodził się w Becchi”), a zwracając się do rodziców salezjanów, zauważył, że „bycie rodzicem salezjanina jest swego rodzaju powołaniem”; że jest to doświadczenie duchowe i emocjonalne, niepowtarzalne doświadczenie odkrywania Księdza Bosko jako rodzic osoby konsekrowanej.

Autor

(kk)


Udostepnij