Przejdź do treści

Wiadomości

Rekolekcje powołaniowe w Częstochowie

  • 5 czerwca 2014 r.
Uczestnicy rekolekcji powołaniowych razem z neoprezbiterami.
Uczestnicy rekolekcji powołaniowych razem z neoprezbiterami.

Od wielu lat na przełomie maja i czerwca organizowane są w Częstochowie rekolekcje powołaniowe. Skierowane są one do osób, które przygotowują się do rozpoczęcia formacji salezjańskiej w czterech inspektoriach polskich. W tym roku w rekolekcjach uczestniczyło 24 kandydatów.

Rekolekcje u stóp Jasnej Góry mają pomóc w lepszym rozeznaniu powołania zakonnego i kapłańskiego. Przez 5 dni (30 V – 3 VI), kandydaci do nowicjatu pogłębiają swoje motywacje, jakimi kierują się przy wyborze salezjańskiej drogi życia, poznają duchowość ks. Bosko, mają możliwość przyjrzenia się jak wygląda formacja w nowicjacie, a przede wszystkim mogą w skupieniu wsłuchać się w głos Pana Boga na modlitwie.

To, co wyróżnia te rekolekcje to fakt, że w ich prowadzenie zaangażowani są duszpasterze ds. powołań i księża inspektorzy ze wszystkich inspektorii. Ponadto jeden dzień poświęcony jest zawsze na spotkanie z nowicjuszami z Kopca. Szczególnym atutem tych rekolekcji jest także możliwość zastanowienia się nad swoim powołaniem pod matczynym spojrzeniem Czarnej Madonny oraz świadectwo i Msza prymicyjna sprawowana przez neoprezbiterów.

Autor

pw


Udostepnij