Przejdź do treści

Wiadomości

Oratoriada w Pieszycach

  • 20 maja 2014 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)
(fot. spm.salezjanie.pl)

W ostatni weekend (16-18 maja) mieliśmy zaszczyt gościć w Pieszycach u sióstr salezjanek na ostatniej w tym roku Oratoriadzie. Tym razem odbyła się ona pod hasłem „Palec pod budkę” ze względu na tematykę zabaw z dzieciństwa. Do tej malowniczej miejscowości przyjechało 120 osób.

W piątek po kolacji odbył się pogodny wieczór, a następnie wieczór pokutny, czyli okazja do refleksji i oczywiście spowiedzi. Sobota upłynęła nam deszczowo, ale to nie przeszkodziło w dobrej zabawie. Zamiast planowanego wyjścia w góry mogliśmy wziąć udział we Mszy świętej, konferencji ks. Piotra Lorka i pracy w grupach. W czasie przeznaczonym na rekreację wedle uznania każdy mógł robić co chciał – pójść na spacer, potańczyć, podzielić się i przetestować zabawy z dzieciństwa lub najzwyczajniej pograć w nogę czy w siatę na hali sportowej. Wieczorem tradycyjnie pogodny wieczór – pełna integracja i świetna zabawa (pytąg, desant, król małp, łodzie podwodne i te sprawy :D). W niedzielę z rana śniadanie, następnie Msza, zdjęcie, ostatnie rozegranie NINJY przed domem sióstr i… rozjazd do domu.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Ale głowy do góry! Już niedługo widzimy się na SASie w Tarnowskich Górach, a 28 sierpnia gościmy w Lubinie na MGSie.

Oratoriada to spotkanie młodzieży z oratoriów ispektorii wrocławskiej. W ciągu roku odbywają się zasadniczo trzy zjazdy młodzieży salezjańskiej, a konkretnie animatorów i kandydatów na animatorów. Jest to okazja do wymiany doświadczeń, wspólnej modlitwy, zabawy oraz formacji. Ksiądz Bosco chciał, aby młodzi wychowywali młodych, dlatego też troszczymy się o rozwój animatorów salezjańskich na wielu płaszczyznach. Raz w roku, w okresie wakacji odbywa się także Szkoła Animatora Salezjańskiego (SAS). Podczas takiego tygodniowego spotkania jest okazja do warsztatów pedagogicznych, psychologicznych oraz spotkań tematycznych, dających możliwość poszerzenia swoich umiejętności w pracy w Oratorium.

Autor

Magda K./Lubin


Udostepnij