Przejdź do treści

Wiadomości

Aleksandrów Kujawski: Spotkanie Krajowego Centrum Duszpasterstwa Młodzieży

  • 18 marca 2014 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)
(fot. pila.salezjanie.pl)

Swoje ostanie przesłanie do MGS na uroczystość świętego Jana Bosko ksiądz Generał zatytułował „Śnijcie o rzeczach wielkich”. Pod tym właśnie hasłem w dniach 14-16 marca odbyło się spotkanie Krajowego Centrum Duszpasterstwa Młodzieży wraz z przedstawicielami Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego MGS Polska.

Obecni byli przedstawiciele wszystkich 4 inspektorii salezjanów oraz 2 inspektorii salezjanek wraz ze swoimi duszpasterzami. Łącznie 28 osób. Gościliśmy w Kolegium Kujawskim mieszczącym się w malowniczym Aleksandrowie Kujawskim.

Głównym zadaniem zjazdu było opracowanie pomysłów na obchody 200. rocznicy urodzin księdza Bosko w 2015 r. oraz na odbywające się w 2016 r. w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Sobotni dzień poświęciliśmy na obrady dotyczące roku 2015 i odpowiedniego przygotowania się do niego. Wspólnie wykreowaliśmy dwie imprezy, na których prawdziwie po salezjańsku będziemy świętować urodziny naszego Ojca i Nauczyciela. W niedzielę zastanawialiśmy się nad obecnością Rodziny Salezjańskiej na ŚDM w Krakowie.

Sesje robocze rady przeplataliśmy wspólnymi posiłkami i elementami rekreacji, którą animowała p. Joanna związana z Oratorium w Płocku. Dzięki tym częściom spotkania mogliśmy lepiej poznać się, zaprzyjaźnić i doświadczyć potrzeby bliskości drugiego człowieka.

Centralnym elementem zjazdu była Eucharystia, podczas której słuchaliśmy słowa Bożego i modliliśmy się o mądrą obecności wśród młodych w świecie salezjańskim.

Na kolejnym spotkaniu CK DM i MGS Polska spotykamy się w październiku. Tym razem gospodarzem spotkania będzie inspektoria krakowska.

Autor

Wiktor Dworzak LSO


Udostepnij