Przejdź do treści

Wiadomości

Łódź: Góra Przemienienia w Duszpasterstwie Akademickim "Węzeł"

  • 25 października 2013 r.
(fot. wezel.salezjanie.pl)
(fot. wezel.salezjanie.pl)

W czwartkowy wieczór, 24 października, miało miejsce pierwsze w tym roku akademickim spotkanie z cyklu "Góra Przemienienia".

Czym jest "Góra Przemienienia"? Najkrócej opisując, jest to comiesięczne spotkanie w Duszpasterstwie Akademickim "Węzeł", podczas którego możemy wsłuchiwać się w Słowo Boże, wspólnie modlić się i śpiewać, wysłuchać konferencji, spotkać się ze znajomymi i porozmawiać. Najważniejsze jest jednak to, że w tym czasie mamy okazję przebywać z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy wspólnym przywitaniem, a potem modlitwą do Ducha Świętego. Ksiądz Marian Chalecki, nasz duszpasterz wygłosił konferencję, w której wskazywał Jezusa jako tego, któremu możemy bez obaw i całkowicie zaufać rozpoczynając nowy rok akademicki. Po konferencji, w ciszy obcowaliśmy z naszym Panem ukrytym pod postacią Najświętszego Chleba, by potem chwalić Go śpiewem wraz z zespołem Acoustic Praise, który czuwa nad oprawą muzyczną każdej "Góry Przemienienia". Później w duszpasterskiej kawiarence był czas na wspólną rozmowę ze znajomymi.

Następne spotkanie 28 listopada i już dziś zapraszamy do Węzła, gdzie możemy wspólnie pogłębiać naszą wiarę i lepiej poznawać Chrystusa.

Autor

Dorota Nowak


Udostepnij