Przejdź do treści

Wiadomości

Idziemy Na Syjon 2013

  • 24 lipca 2013 r.

W poniedziałkowy wieczór, 15 lipca, spotkaliśmy się w Zakopanem. Grupa dwudziestu studentów z różnych stron Polski, ks. Adam Piekarzewski i dk. Łukasz Pawłowski. Rozpoczęliśmy Eucharystią czwartą już odsłonę projektu rekolekcyjnego pt.: Idziemy Na Syjon (INS).

Kolejne dni tygodniowego spotkania upłynęły nam z Bożym błogosławieństwem! Była piękna pogoda i tylko jeden pochmurny dzień. W tym roku rekolekcje oparte były o znane postacie Starego Testamentu. W niezwykłych historiach bohaterów Biblii: Dawida, Judyty, Jonasza, Tobiasza, Jeremiasza i Rut, odkrywaliśmy bliskie nam sprawy, dotyczące naszej osobistej relacji z Bogiem.

Oprócz górskich wędrówek, spowiedzi w drodze na szczyty i Mszy Świętych na szlakach, wieczory opływały nam na uwielbieniach Jezusa Eucharystycznego. Były również tzw. „pogodne wieczory” z niekończącą się grą w mafię oraz „kultowe” już dla INS’ów wyjście do „Siuchajska” na tańce przy góralskiej muzyce.

Poniedziałkowy poranek, 22 lipca, był czasem pożegnań, sprzątania i wyjazdów; ale każdy mówił: „do zobaczenia”, bo przecież kolejne rekolekcje INS już za rok!


Udostepnij