Przejdź do treści

Wiadomości

Łódź: Przedwakacyjna Góra Przemienienia

  • 29 czerwca 2013 r.

Ostatnia Góra Przemienienia w tym roku akademickim odbyła się 27 czerwca i jak zawsze w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego "Węzeł" w Łodzi. Upłynęła ona pod znakiem podziękowań Bogu i sobie nawzajem.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie wspólnym przywitaniem. Następnie, po modlitwie do Ducha Świętego, wysłuchaliśmy konferencji ks. Mariana Chaleckiego, który uświadomił nam jak ważne jest zaufanie Bogu nawet wtedy (a może szczególnie wtedy), gdy w naszym życiu przychodzi czas trudności i niepokojów i zaczyna ogarniać nas lęk.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy mogliśmy podsumować kończący się rok akademicki, ocenić owoce naszej obecności i działalności we wspólnocie oraz podziękować za otrzymane łaski.

Nasza comiesięczna modlitwa o rozeznanie życiowego powołania miała w czasie tej Góry Przemienienia szczególny wymiar, gdyż został wręczony naszej koleżance, Oli Wróbel, krzyż misyjny. Ola we wrześniu wyjeżdża do Ameryki Południowej. Podczas modlitwy wstawienniczej, prosiliśmy Boga o wszelkie łaski potrzebne naszej wolontariuszce do posługi za granicą.

Ten przedwakacyjny wieczór modlitwy zakończyliśmy wspólnymi podziękowaniami. W szczególności dziękowaliśmy zespołowi Acoustic Praise, który niezmiennie i wytrwale czuwa nad oprawą muzyczną każdej Góry Przemienienia.

Po spotkaniu, w kawiarence węzłowej był czas na rozmowy i pożegnania... Następna Góra Przemienienia w październiku.

Autor

Dorota i Iza


Udostepnij