Przejdź do treści

Wiadomości

Ku Słońcu: Kochasz jeszcze bardziej kiedy bardziej poznasz

  • 15 czerwca 2013 r.

W piątek 14.06 parę minut po godz. 11.00 relikwie św. Jana Bosko dotarł z Czaplinka do Szkół Salezjańskich w Szczecinie. Dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele, pracownicy, przyjaciele - słowem cała Rodzina czekała na dziedzińcu szkoły na swojego ulubionego świętego.

Przed ich przybyciem przez 3 dni rekolekcji odkrywaliśmy i poznawaliśmy fenomen życia, miłości do młodych, pracy, posługi ks. Bosko. W tych dniach ks. Kamil Pozorski z Florencji i ks. Feliks z Korei Południowej przy wsparciu zespołu Mocni w Duchu, przygotowywali całą społeczność na to niezwykłe spotkanie. Były scenki, słowo, świadectwa, przedstawienia teatralne, dużo śpiewu i radości – ten czas pozwolił nam z wielką radością i wdzięcznością przyjąć ks. Bosko.

Na rozpoczęcie peregrynacji zespół pieśni i tańca “Szczecinianie” zaśpiewał i zatańczył dla ks. Bosko, następnie w szpalerze białych róż relikwiarz został wprowadzony do szkolnej kaplicy.

Po słowach powitania i wdzięczności rozpoczęliśmy Eucharystię. Była to zarazem Msza św. prymicyjna ks. Pawła Wątora. Potem poszczególne klasy, od najmłodszych kl.“0” do najstarszych, podchodziły bardzo blisko by w ciszy pomodlić się, popatrzeć z ciekawością, podziękować i poprosić. Uczyć się i naśladować św. Jana Bosko to nasze zadanie na przyszłość.

Po uroczystościach szkolnych swój czas przy ks. Bosko miała wspólnota parafii MB Różańcowej. Parafianie młodzi i starsi, grupy LSO, Oaza, SWE czuwały przy ks. Bosko wpatrzeni i zasłuchani w tego który oddał życie dla młodych.

Dziękujemy Księże Bosko, że nas ciągle inspirujesz, zapalasz i mówisz: bądźcie dobrzy, szlachetni i wrażliwi na człowieka.


Udostepnij