Przejdź do treści

Wiadomości

Pójdę Bosko!", czyli pożegnanie ks. Bosko w Czaplinku

  • 14 czerwca 2013 r.

Flagi, niekończące się oklaski, śpiew, balony i tłumy, tłumy wiernych. Tak księdza Bosko pożegnali parafianie z Czaplinka.

Kościół był pełen młodych ludzi. Msza zaczęła się o godz. 7:30. Dzieci i młodzież była zwolniona z dwóch pierwszych lekcji przez burmistrza miasta. Na sam koniec mszy, w pierwszych rzędach przed ołtarzem z ks. Bosko, stanęły dzieci z przedszkola Sióstr Salezjanek z kolorowymi włoskimi i polskimi flagami. Pożegnały się z ks. Bosko krzycząc "Do zobaczenia w niebie!"

Po wyprowadzeniu Świętego z kościoła pomocnicy pomogli dzieciom ostatni raz go pożegnać. Dumnie stały przy relikwiarzu w specjalnie przygotowanym samochodzie. Rozległy się syreny wozów strażackich i sygnały policyjne. W górę poleciały setki balonów, a nad głowami ludzi można było zobaczyć mnóstwo chorągiewek. Parafianie nie kryli łez i wzruszenia. Mały Tymek, przerabiając na własny sposób jeden z kawałków zespołu Zakopower, śpiewał: "Pójdę Bosko!".

"Arrivederci, Don Bosko!" i "Janek! Janek B! Janek Bosko! Ole!" - tymi hasłami zakończyła się peregrynacja relikwii ks. Bosko w miasteczku.

Autor

Magdalena Guzik
Salezjańska Grupa Medialna


Udostepnij