Przejdź do treści

Wiadomości

Łódź: Matka Przemienienia

  • 24 maja 2013 r.

Maj w Kościele poświęcony jest Matce Bożej. Dlatego w tym miesiącu spotkanie z serii Góra Przemienienia, które cyklicznie odbywa się w Duszpasterstwie Akademickim "Węzeł" w Łodzi, przeżywane pod hasłem „Matka Przemienienia”.

Ks. Przemysław Solarski w swojej konferencji uświadomił nam, że Maryja, choć nie potrzebowała nawrócenia, również podlegała procesowi przemiany i warto ją prosić o modlitwę w intencji przemiany naszych serc. Podczas spotkania nie zabrakło stałych elementów, takich jak przywitanie, adoracja Najświętszego Sakramentu czy modlitwa za ”Węźlaków”, którzy odkryli w sobie powołania kapłańskie, misyjne, zakonne.

Po raz pierwszy w tym roku towarzyszył nam nasz kolega Szymon Banaszczyk, który kilka dni temu wrócił z pobytu w Ameryce Południowej.

Pomimo nawału pracy związanej z przygotowaniami do koncertów oraz nagrywaniem płyty „Bosko” na Górze Przemienienia nie zabrakło zespołu Acoustic Praise.

Tego wieczoru mieliśmy okazję śpiewem oraz słowem pomodlić się w bliskich nam intencjach - za studentów, maturzystów i zbliżające się egzaminy.

Autor

Iza


Udostepnij