Przejdź do treści

Wiadomości

Łódź: Węźlacy w Poznaniu

  • 3 maja 2013 r.

Weekend majowy (1-2 maja) Węźlacy - czyli studenci z Duszpasterstwa Akademickiego "Węzeł" w Łodzi - postanowili spędzić w Poznaniu. Pomimo, że niektórzy jeszcze w drodze zastanawiali się nad Warszawą czy Gdańskiem, 17-osobowa ekipa, w pełnym składzie dotarła do klasztoru oo. Karmelitów Bosych w Poznaniu.

Jeszcze tego samego dnia, wszyscy pieszo wyruszyli na Stare Miasto. Na Górze Przemysława znaleźli Zamek Królewski, zwiedzili Stary Rynek i Ostrów Tumski. Oglądali Zamek Cesarski, Teatr Wielki, pozostałości po twierdzy poligonalnej. Przeszli także ulicą Półwiejską, mijali budynki dawnej poczty i Stary Browar.

Pomimo bolących nóg, po dniu pełnym wrażeń, Węźlacy z uśmiechem na twarzy wrócili do klasztoru na nocleg. Plan był bardzo napięty, dlatego 2 maja wyruszyli wcześnie rano, by dojechać do królewskiego miasta – Gniezna, a także do Lichenia i Lądu nad Wartą. Zatrzymali się również na Polach Lednickich, gdzie przeszli przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia.

Wyprawę zakończyli tak, jak ją rozpoczęli – Mszą Świętą, której przewodniczyli duszpasterze "Węzła". Dziękowali Bogu za bezpieczną podróż i owocnie spędzony wolny czas.

Autor

Iza


Udostepnij