Przejdź do treści

Wiadomości

Szczecin: Wiosenne szaleństwo

  • 8 kwietnia 2013 r.
(fot. collegiumsalesianum.pl)
(fot. collegiumsalesianum.pl)

"Alicja w krainie czarów", warsztaty sztuki cyrkowej, koncerty muzyczne i kiermasz ze zdrową żywnością - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczestników Festynu "Wiosenne szaleństwo" połączonego z Dniem Otwartych Drzwi, który został zorganizowany w sobotni poranek 6 kwietnia w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego przy ul. św. Jana Bosko 1 w Szczecinie. Mimo mało wiosennej aury humory dopisywały, a popisy młodych artystów oglądały prawdziwe tłumy.

Każdego roku, wiosną organizujemy tego typu uroczystość, cieszącą się ogromnym powodzeniem, ale w tym roku postanowiliśmy zorganizować jeszcze jedną - większą imprezę, po raz pierwszy łącząc siły z Radą Osiedla Świerczewo - przy okazji Dni Otwartych Drzwi naszego gimnazjum i liceum.

W programie przewidziano m.in. pokaz ciekawych eksperymentów chemicznych, debatę ekologiczną, bezpłatne porady lekarskie, kramy (z roślinami, zdrową żywnością, rękodziełem lokalnych artystów). Licznie zebrani uczestnicy mogli także podziwiać talenty muzyczne księży, wykonujących "Ave Maria" Franciszka Schuberta i rozśpiewaną młodzież szkolną. Nie zabrakło również występów młodych cyrkowców ze szkolnego klubu "Bosko" i tańca utalentowanej baletnicy. Wszyscy uczestnicy festynu mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii, biorąc udział w debacie przygotowanej przez ekspertów i zespół uczniowski.

Podczas uroczystości przygotowano naprawdę wiele atrakcji, zaproszono do udziału lekarzy (dr Krystynę Roguską i dr-a Piotra Madonia), Radę Osiedla Świerczewo z przewodniczącą Bożeną Masacz, lokalnych artystów (m.in. Jana Zięciaka, Monikę i Waldemara Marciniaków, Hannę Januszewską), właścicieli gospodarstw ekologicznych (m.in.Małgorzatę Dobrodziej). To świadczy o doskonałej współpracy, którą szkoła chce kontynuować. Sobotni dzień miał na celu zaprezentowanie szkoły z innej strony, nie tylko jako kameralnej, salezjańskiej szkoły, ale placówki edukacyjnej podejmującej inicjatywy na rzecz społeczności szczecińskiej.

Pokazano, że w uczniach drzemią olbrzymie pokłady talentu, a placówka daje im szansę i tworzy odpowiednie warunki, by mogli swoje umiejętności rozwijać.

- W taki dzień jak dziś rodzice obecnych uczniów, ale także przyszłych mogą zobaczyć efekty naszej pracy - mówił dyrektor szkoły – ks. Mariusz Kowalski.

Prezentacje uczniowskich talentów były tylko częścią Wiosennego szaleństwa. Ważnym elementem, który obecny jest podczas wszystkich imprez organizowanych na terenie szkoły, był także kiermasz ciast, zdrowych potraw, przetworów domowych, przygotowanych przez rodziców, uczniów oraz nauczycieli. W ten sposób możemy nauczyć naszych uczniów, że współpraca i pomoc wcale nie wymaga wiele trudu, a może przynieść ogrom radości.

Autor

Agnieszka Skupińska


Udostepnij