Przejdź do treści

Wiadomości

Szwecja: Ksiądz Bosko wśród emigrantów

  • 1 lutego 2013 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)
(fot. pila.salezjanie.pl)

Od 25 do 30 stycznia w Sztokholmie miała miejsce wizyta Delegata ks. Inspektora ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Odwiedziny współbraci pracujących wśród polskiej emigracji należały do bardzo pracowitych.

W sobotnie przedpołudnie wypełniła się wielka aula w wynajmowanej w tym celu szkole. Msza z homilią o Janku, który był "śniarzem" umocniła w łasce małych słuchaczy i ich rodziców. Na spotkanie katechetyczne przybyło 700. dzieci. Owocne, wydaje się, było spotkanie z rodzicami, podczas którego można było porozmawiać o zagrożeniach dla wiary i o wychowaniu. Sobotnie popołudnie upłynęło w oratorium „Quo Vadis” na spotkaniach z dwiema grupami przygotowujących się do bierzmowania młodych katolików, Polaków mieszkających w Sztokholmie. Ich szczere wypowiedzi o trudnościach w przeżywaniu wiary na co dzień dały do zrozumienia, że współczesna młodzież wszędzie, gdzie żyje, ma podobne problemy.

A na zakończenie dnia odbyło się spotkanie z młodzieżą pod przewodnictwem ks. Pawła Drążyka, który pełni funkcję Duszpasterz Młodzieży Polskiej w Szwecji. Wtedy wypracowano plany procesów duszpasterskich na rok 2013, a szczególnie na czas ferii i wakacji.

Niedziela poprzedzająca uroczystość św. Jana Bosko obfitowała w radosne spotkania z Polakami, którzy licznie przybyli na Eucharystię do kościoła św. Jana. Kolejne dni wizyty to spotkania z rodakami w ich domach na dorocznej wizycie duszpasterskiej, ale także ze współbraćmi pracującymi w Polskiej Misji Katolickiej i szwedzkiej Parafii św. Botwida w Fittji.

Autor

ks. Wiesław Psionka


Udostepnij