Przejdź do treści

Wiadomości

Aleksandrów Kujawski: Turniej koszykówki ulicznej

• 31 sierpnia 2012 r.

26 sierpnia na boisku przy salezjańskim Kościele pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się VI edycja Turnieju Koszykówki Ulicznej "BOSKO".

Początek w deszczu nie zapowiadał wielkich emocji. Poprawa pogody wniosła w graczy optymizm i wrażeń nie brakowało.

Turniej wygrała drużyna z Torunia – Emeryci, która w finale pokonała debiutantów BOSKO zespół z Bądkowa – BDK. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Bydgoszczy – Tymbark Team pokonując zespół z Ciechocinka – CNK. Najlepszym zespołem z Aleksandrowa został Zmiana Kodu.

Podczas turnieju przeprowadzono konkurs rzutów za trzy punkty który wygrał Sławomir Bąk z Tymbark Team. MVP turnieju wybrano Mateusza Karczewskiego z Emerytów, a tytuł Rookies Best (najlepiej zapowiadający się młody zawodnik) trafił do Tomasza Piernika z Radziejowa.

Na uwagę zasługuje wyczyn zwycięzców którzy w jednym ze swoich meczów rzucili 62 punkty w 20 minut.