Przejdź do treści

Wiadomości

Wakacje LSO z Polskiej Misji Katolickiej w Sztokholmie

  • 6 sierpnia 2012 r.

W dniu 30 lipca br. Ministranci Polskiej Misji Katolickiej w Sztokholmie pod opieką Ks. Ryszarda Flakiewicza udali się na dwutygodniowe kolonie.

Pierwszym przystankiem wyprawy była francuska Nicea. Wielowiekowa historia miasta pozwoliła na podziwianie zabytkowych zakątków miasta, których dzieje przybliżyła mieszkająca tam pani Ania. Ciekawym doświadczeniem były odwiedziny w Parku Wodnym Marineland, w którym organizowano pokazy artystyczne fok, delfinów czy orek. Nie zabrakło również czasu, aby cieszyć się słonecznymi chwilami nad śródziemnomorską plażą.

Kolejnym miejscem, w którym zatrzymała się grupa było Księstwo Monako. Poza zwiedzaniem centrum księstwa, wspólnota ministrancka odwiedziła Ogród Botaniczny oraz dotarła do słynnej dzielnicy Monte Carlo, w której znajdują się najsłynniejsze kasyna świata.

Ostatnim punktem kolonii była miejscowość związana z bł. Augustem Czartoryskim - Alassio. Wśród czasu poświęconego na nadmorskie kąpiele, gry i zabawy, nie zabrakło okazji do tego, aby pogłębić swoją przyjaźń z Ks. Bosko podczas codziennej pracy w grupach, prowadzonej na podstawie książki Teresio Bosco pt.: „Ksiądz Bosko wspaniała historia”.

Autor

kl. Artur Chejnowski SDB


Udostepnij