Przejdź do treści

Wiadomości

Matka Reungoat odznaczona Orderem Legii Honorowej

  • 7 lipca 2012 r.
fot. infoans.org
fot. infoans.org

W czwartek, 5 lipca, w Rzymie, w siedzibie Ambasady Francji przy Stolicy Apostolskiej, Matka Yvonne Reungoat, Przełożona Generalna Córek Maryi Wspomożycielki, została odznaczona Orderem Legii Honorowej.

Order wręczył Ambasador Francji przy Stolicy Apostolskiej, pan Bruno Joubert, na podstawie dekretu byłego Prezydenta Republiki Francuskiej, Nicolasa Sarkozy, i na wniosek byłego Ministra Alaina Juppé. Dekret, na mocy którego nadano Matce Yvonne Reungoat tytuł Kawalera Orderu Legii Honorowej, został podpisany 6 kwietnia 2012 r.

“Jestem zadowolony – pisze Minister – że znalazło uznanie oddanie całego życia na służbę najbiedniejszej młodzieży”.

Order Legii Honorowej jest najwyższym odznaczeniem, które zostało ustanowione po Rewolucji Francuskiej. Obecnie przyznaje się go w różnych kategoriach za szczególne zasługi na rzecz służby Krajowi.

W ceremonii, która odbyła się w Willi Bonapartego, w siedzibie Ambasady, uczestniczyli niektórzy Kardynałowie i Dignitarze francuscy rezydujący w Rzymie; członkowie Rady Generalnej, osobiste sekretarki Matki Reungoat, Dyrektorki domów CMW, Dziekan Papieskiego Wydziału Nauk o Wychowaniu “Auxilium” i inne osobistości.

Źródło

Udostepnij