Przejdź do treści

Wiadomości

Sztokholm: Bierzmowanie w Fittji, dziękczynienie w Rzymie

  • 9 czerwca 2012 r.
JE, ks. bp Anders Arborelius, biskup diecezji Stockholmu, udziela sakramentu bierzmowania w Parafia pw. św. Botvida w Fittji (fot. pila.salezjanie.pl)
JE, ks. bp Anders Arborelius, biskup diecezji Stockholmu, udziela sakramentu bierzmowania w Parafia pw. św. Botvida w Fittji (fot. pila.salezjanie.pl)

20 maja Parafia pw. św. Botvida w Fittji miała swój wielki dzień. Właśnie wtedy odbyło pierwsze w historii tej wspólnoty bierzmowanie. Do sakramentu przystąpiło 14 młodych osób.

Sakramentu bierzmowania udzielił JE, ks. bp Anders Arborelius, biskup diecezji Stockholmu. Młodzież przygotowywała się do przyjęcia tego sakramentu przez dwa lata. Katechetami, którzy przygotowywali młodzież byli: Semhar Petros i Claudio Palma. Licznie zgromadzeni wierni, rodziny i przybyli goście ze wzruszeniem przeżywali ceremonię sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. miała miejsce wspólna agapa bierzmowanych ich rodzin i parafian z ks. biskupem.

Natomiast na początku czerwca (4-8 czerwca) młodzież, która przystąpiła do sakremantu dojrzałości chrześcijańskiej udała się w prodróż do Rzymu. Pielgrzymka była wyrazem wdzięczności za sakrament bierzmowania naszej młodzieży. Wyprawie przewodniczył, ks. Zdzisław Lepper, proboszcz parafii.
W pielgrzymce uczestniczyło 15 osób młodzieży, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania oraz 2 katechetów.

Mieszkaliśmy w domu polskim im. Jana Pawła II. Pielgrzymi mieli okazję uczestniczyć w audiencji generalnej na Placu św. Piotra z udziałem Ojca św. Benedykta XVI, zwiedzić główne zabytki Rzymu, w tym m.in.: 4 bazyliki rzymskie, katakumby św. Kaliksta oraz spędzić niezwykły czas na modlitwie przy grobie bł. Jana Pawła II. Modliliśmy się szczególnie za naszą nową parafię, św. Botvida, a zwłaszcza za młodzież, by zaangażowała się żywo w życie parafii. Pielgrzymowaliśmy do grobu św. Piotra modląc się do Niego i dziękując Panu Bogu za dar nowej parafii dla Kościoła w Szwecji.


Udostepnij