Przejdź do treści

Wiadomości

43 Formacyjne Spotkanie Młodych (FSM)

  • 20 listopada 2009 r.

W dniach od 13 do 15 listopada odbyło się 43 Formacyjne Spotkanie Młodych w Pieszycach, w którym uczestniczyło 50 chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych z różnych stron inspektorii wrocławskiej.

W dniach od 13 do 15 listopada odbyło się 43 Formacyjne Spotkanie Młodych w Pieszycach, w którym uczestniczyło 50 chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych z różnych stron Inspektorii Wrocławskiej.

Wpisując się w program roczny zatytułowany "Wierność Mężczyzny", na pierwszym z trzech zaplanowanych w tym cyklu spotkań zastanawialiśmy się nad tematem wierności. Chcieliśmy zrozumieć jej sens i uświadomić sobie jej ważność. Dlatego hasło tego spotkania brzmiało: "(Nie)wierny mężczyzna!". "Wgryzaliśmy się" w jego znaczenie na konferencjach, w czasie spotkań w grupach, na Eucharystii i podczas prywatnych rozmów. Zastanawialiśmy się czym różni się wierność od niewierności i co robić, aby uchronić naszą męską i chrześcijańską tożsamość.

W czasie tych dni nie sposób było nie rozejrzeć się też w terenie, który naprawdę jest bardzo malowniczy. Dlatego zorganizowaliśmy również wyprawę w góry i przy pięknej pogodzie zdobyliśmy tamtejszy najwyższy szczyt "Wielką Sowę". Tak też w męskim gronie pomagaliśmy sobie wzrastać w świadomości naszej męskości. Podjęliśmy różnego rodzaju postanowienia, które z pewnością pomogą nam być bardziej wiernymi mężczyznami.

Kolejne spotkanie odbędzie się w lutym (1-6.02.2010) w Krakowie, na które już dziś wszystkich chętnych chłopców ze szkół ponad gimnazjalnych serdecznie zapraszamy. Będzie on poświęcony "dorastaniu do męskości". Do zobaczenia!

Autor

ks. Darek sdb


Udostepnij