Przejdź do treści

Wiadomości

Ewangelizacja i wychowanie

  • 11 lipca 2009 r.

"Wymóg ewangelizacyjny w posłannictwie wychowawczym w obecnej sytuacji społeczno-kulturowej, charakteryzującej się prawdziwą koniecznością wychowania" - to temat przewodni obrad Rad Generalnych Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki, które spotkały się w dniu 8 lipca, po południu, w Domu "Santa Rosa" w Castelgandolfo.

Po słowach powitania Matki Yvonne Reungoat, Przełożonej CMW, został przedstawiony temat dnia w podtematach: konieczność wychowania, ewangelizacja w kontekstach społeczeństw zsekularyzowanych i pluralistycznych, wychowanie-komunikacja-ewangelizacja. Przeprowadzona refleksja, wychodząc od działań już realizowanych, uwypukliła proroczą rolę, do której zrealizowania oba Zgromadzenia są wezwane w tym historycznym momencie, budzącym powszechne niezadowolenie dorosłych i młodzieży.

Praca w grupach i dzielenie się uzyskanymi wynikami pozwoliły wskazać na niektóre elementy nieodzowne dla obu Zgromadzeń, których łączy ten sam charyzmat, życie konsekrowane i posłannictwo wychowawcze na płaszczyźnie ewangelizacji oraz ukierunkowania co do posługi animacji i zarządzania.


Udostepnij