Kapituła Młodych w Twardogórze

  • 3 stycznia 2018 r.
Kapituła Młodych w Twardogórze

W dniach 28–29 grudnia w Twardogórze odbyła się po raz pierwszy w historii inspektorii wrocławskiej Kapituła Młodych. Byli na niej obecni przedstawiciele placówek z prowincji wrocławskiej, w tym również z Poznania i tamtejszego duszpasterstwa.

Czytaj więcej

U tronu Wspomożycielki - Oratoriada w Twardogórze

  • 25 października 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze. Od lat przyciąga i młodych i starszych. To właśnie tutaj odbywają się od ponad trzydziestu lat pielgrzymki ministrantów (pim.salezjanie.pl), inspektorialne dni wspólnoty, formacyjne spotkania młodych (fsm.salezjanie.pl) czy właśnie Oratoriady. Październikowy zjazd młodzieży z oratoriów inspektorii wrocławskiej zgromadził sporą, bo ponad 200-osobową grupę.

Czytaj więcej

Twardogóra: Dzień wspólnoty inspektorialnej

  • 10 października 2016 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

Początek października jest od wielu lat w inspektorii wrocławskiej naznaczony wyjątkowym dniem. Do twardogórskiego sanktuarium Maryi Wspomożycielki Wiernych przyjeżdżają salezjanie, rodzice i rodziny salezjanów, młodzież, członkowie różnych grup tworzących Rodzinę Salezjańską oraz sympatycy charyzmatu salezjańskiego.

Czytaj więcej

Przez wstawiennictwo Wspomożycielki gimnazjaliści wraz z nauczycielami dziękowali za miniony rok szkolny

  • 22 czerwca 2016 r.

We wtorek 21 czerwca udaliśmy się wszyscy na szkolną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych do Twardogóry . Jest wieloletnią tradycją naszego gimnazjum, że wspólnie bierzemy udział w dziękczynnej Mszy Świętej, podczas której nie tylko wyrażamy wdzięczność za dobrze przeżyty rok szkolny, ale modlimy się o bezpieczne wakacje i wypraszamy potrzebne łaski na kolejny rok . W szczególniejszy sposób polecamy też i żegnamy klasy trzecie. Tak było i w tym roku.

Czytaj więcej

Nowy inspektor z Wrocławia u tronu Matki

  • 13 czerwca 2016 r.
Foto: Adrian Sroka SDB

11 czerwca 2016 roku w sercu inspektorii wrocławskiej, w sanktuarium Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze, odbyła się bardzo podniosła uroczystość, która zgromadziła całą lokalną Rodzinę Salezjańską, a także przełożonych i gości z różnych miejsc Polski. Było to wprowadzenie na urząd nowego przełożonego pnspektorii p.w. św. Jana Bosko z siedzibą we Wrocławiu, ks. Jarosława Pizonia, a także podziękowanie dla jego poprzednika ks. Alfreda Lei.

Czytaj więcej

PIM 2016: Kropla drąży skałę

  • 4 maja 2016 r.

Pielgrzymka Ministrantów do Maryi Wspomożycielki w Twardogórze odbyła się już po raz 36. Trwała od 30 kwietnia do 3 maja. Ministranci przyjechali z całej inspektorii wrocławskiej. Było ponad pół tysiąca uczestników.

Czytaj więcej

Twardogóra: Spotkanie DM i IRM

  • 14 września 2015 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

W dniach 11-12 września w Twardogórze odbyło się spotkanie Duszpasterzy Młodzieżowych (DM) oraz Inspektorialnej Rady Młodych (IRM) inspektorii wrocławskiej.

Czytaj więcej

35/200, czyli PiM i Jubileusz

  • 4 maja 2015 r.

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja odbyła się Pielgrzymka Ministrantów do twardogórskiej Maryi Wspomożycielki. To spotkanie łączyło w sobie czas na modlitwę i rekreację. W tym roku pojawiło się ponad 500 osób, wraz z opiekunami i organizatorami.

Czytaj więcej

Twardogóra: Dzień Wspólnoty Inspektorialnej

  • 6 października 2014 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)

Pierwsza sobota października jest dla inspektorii wrocławskiej wyjątkowym Dniem Wspólnoty Inspektorialnej. Do twardogórskiego sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przyjeżdżają przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej wraz ze swoimi rodzicami, aby w radości i dziękczynieniu spędzić jeden dzień. Ten doroczny zjazd jest ponadto okazją do wyrażenia wdzięczności jubilatom.

Czytaj więcej