Święto Młodych w Tolkmicku

  • 21 czerwca 2016 r.

W tolkmickiej Parafii św. Jakuba Apostoła w niedzielę 19 czerwca została odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem biskupa Jana Styrny, podczas której modlono się o dobre przeżycie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Czytaj więcej

Tolkmicko: Droga krzyżowa ulicami miasta

  • 20 marca 2016 r.

To była prawdziwa manifestacja wiary. Najpierw wypełniony kościół na Mszy Św. wieczornej, a potem wszyscy wyszliśmy na ulice naszego miasta, aby w skupieniu i zadumie przeżyć ostatnią Drogę Pana Jezusa na Golgotę. To tradycyjne już w naszym mieście Nabożeństwo poprowadził ks. Proboszcz Józef Grochowski oraz ks. Dariusz Machniak.

Czytaj więcej

Tolkmicko: Koncert Antoniny Krzysztoń

  • 1 lutego 2016 r.

Niedzielny wieczór 31 stycznia br. będą długo pamiętali wszyscy, którzy przyszli do tolkmickiego Kościoła pw. św. Jakuba Apostoła na koncert Antoniny Krzysztoń i jej zespołu, zorganizowany z okazji Uroczystość św. Jana Bosko – założyciela salezjanów.

Czytaj więcej

Różaniec święty z interpretacją za pomocą malarstwa i muzyki

  • 30 października 2015 r.

Okazję do uczestniczenia w niecodziennym nabożeństwie różańcowym mieli uczniowie tolkmickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II dnia 16 października, czyli w dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dzień ten jest obchodzony jako święto szkoły, noszącej imię naszego wielkiego rodaka. 

Czytaj więcej