Ministranci z olimpijczykami w Spale

  • 1 lipca 2013 r.

Od 18 do 29 czerwca grupa dwudziestu ministrantów z Polskiej Misji Katolickiej ze Sztokholmu wraz z księdzem opiekunem Ryszardem Flakiewiczem, kl. Tomaszem Malinowskim oraz wychowawcami świeckimi: p. Katarzyną, p. Witkiem (który zajął się stroną organizacją wyjazdu) i p. Mariuszem udała się na obóz do Spały.

Czytaj więcej

Szwecja: Ksiądz Bosko wśród emigrantów

  • 1 lutego 2013 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)

Od 25 do 30 stycznia w Sztokholmie miała miejsce wizyta Delegata ks. Inspektora ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Odwiedziny współbraci pracujących wśród polskiej emigracji należały do bardzo pracowitych.

Czytaj więcej

Sztokholm: I Komunia św. w Fittji

  • 27 maja 2012 r.
Sztokholm: I Komunia św. w Fittji (fot. pila.salezjanie.pl)

Maj to miesiąc I Komunii świętych. Podobnie było w kościele św. Botvida w Fittji, gdzie 26 maja, odbyła się taka uroczystość. Do sakramentu przystąpiło 11 dzieci. Było to pierwsza w historii naszej młodej parafii uroczystość I Komunii Świętej.

Czytaj więcej

Nowa parafia w Sztokholmie

  • 15 stycznia 2012 r.

7 stycznia miała miejsce historyczna uroczystość przekazania nowej parafii, pod wezwaniem św. Botvida w Fittji (Sztokholm), salezjanom z Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile.

Czytaj więcej

Sztokholm: Wakacje w Trójmieście

  • 3 lipca 2010 r.

W Trójmieście trwa kolonia dzieci i młodzieży z Polskiej Misji Katolickiej ze Sztokholmu. Gościny udzieliły Siostry Służebniczki z Gdyni Oksywia. 40-osobowa grupa dzieci spędza miło czas na słonecznym Pomorzu pod czujnym okiem ks. Pawła Drążyka, dk. Adama Piekarzewskiego i wychowawców.

Czytaj więcej

Sztokholm: Ferie zimowe w oratorium Quo Vadis

  • 13 marca 2010 r.

Podczas zimowych ferii czyli tzw. "sportlov", które mają miejsce w Sztokholmie w dziewiątym tygodniu każdego roku (w tym roku od 1 do 6 marca), Oratorium Quo Vadis przygotowało dla dzieci i młodzieży ciekawe zajęcia wychowawcze.

Czytaj więcej