Udzielenie posługi akolitatu

  • 11 grudnia 2018 r.

8 grudnia to w zgromadzeniu Towarzystwa św. Franciszka Salezego jedna z ważniejszych dat. W Kościele Powszechnym obchodzimy wtedy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ponadto w naszym Zgromadzeniu to dzień, kiedy wspominamy spotkanie ks.

Czytaj więcej

Kraków: dialogi o wychowaniu

  • 16 kwietnia 2019 r.

Dnia 13 kwietnia 2019 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie miały miejsce VII Dialogi o wychowaniu organizowane przez Inspektorię Krakowską św. Jacka, Salezjańskie Centrum Edukacyjne w Krakowie oraz Zespół Szkół Salezjański w Oświęcimiu.

Czytaj więcej

Kraków: Mamma mia w Variete

  • 1 kwietnia 2019 r.

Jak wykorzystać werwę, talent i tyle energii w efektywny sposób? Grupa aktorska przedstawiająca musical „Mamma Mia” z pewnością zna odpowiedź! Praca nad spektaklem rozpoczyna się zwykle w maju lub czerwcu, kiedy to p.

Czytaj więcej

Kraków: dzień wdzięczności na Łosiówce

  • 22 marca 2019 r.

16 marca br. w salezjańskim studentacie teologicznym na krakowskiej Łosiówce obchodzono dzień wdzięczności. Tego dnia dziewięciu współbraci, w tym czterech z naszej Inspektorii, przyjęło posługę lektoratu.

Czytaj więcej

Formacja asystenta w warszawskiej inspektorii

  • 11 marca 2019 r.

Choć jest tylko jeden asystent w naszej inspektorii, jednak nie mogło zabraknąć spotkania formacyjnego dla niego. Kl. Jacek Banasiuk, który odbywa swoją praktykę w Lutomiersku, przyjechał więc do Krakowa, gdzie rozpoczęło się spotkanie z wikariuszem inspektora ks. Przemysławem Solarskim.

Czytaj więcej