Dni Młodości w Bydgoszczy

  • 25 czerwca 2018 r.
Dni Młodości w Bydgoszczy

Salezjańskie Dni Młodości to dobrze znane w Fordonie dwudniowe święto radości, które w tym roku odbyło się po raz szesnasty w dniach 16‒17 czerwca 2018 r.

Czytaj więcej

Pamięci bł. Czesława Jóźwiaka

  • 12 września 2017 r.
Pamięci bł. Czesława Jóźwiaka

W całej salezjańskiej Polsce rok 2017 jest dedykowany męczennikom II wojny światowej, wychowankom oratorium w Poznaniu, którzy nazywani są popularnie „Piątką”. W okresie wojny za działalność konspiracyjną w Narodowej Organizacji Bojowej zostali aresztowani przez gestapo i skazani na śmierć.

Czytaj więcej

Bydgoszcz: Kochamy Cię Święty Mikołaju 2014

  • 16 grudnia 2014 r.
(fot. www.facebook.com/oratorium.dominiczek)

„Mamy dawać świadectwo światłości” - takie zadanie dał nam ks. Artur Dylewski na mszy świętej przed XII koncertem Kochamy Cię Św. Mikołaju. Wstaliśmy wszyscy jeszcze zanim nastał niedzielny świt. Dziś mamy 14 grudnia, a więc dzień koncertu, na który wszyscy czekamy, bo chcemy wspomóc chore dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, które leczone są w Szpitalu Uniwersyteckim.

Czytaj więcej

Bydgoszcz: Salezjańskie Dni Młodości 2014

  • 10 lipca 2014 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)

W gorący weekend 7-8 czerwca w Bydgoszczy odbyły się Salezjańskie Dni Młodości (SDM). Impreza ta organizowana przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży oddział Bydgoszcz odbyła się po raz dwunasty.

Czytaj więcej

Gala konkursu Bydgoski Wolontariusz Roku 2013

  • 5 grudnia 2013 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)

Dnia 4 grudnia odbyła się gala konkursu „Bydgoski Wolontariusz Roku 2013 ” w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Bydgoszczy. Laureatem konkursu w kategorii Opiekun Wolontariatu został Ks. Artur Dylewski SDB – Prezes Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży w Bydgoszczy i kierownik Oratorium Dominiczek.

Czytaj więcej

Bydgoszcz: uczniowie przy relikwiach

  • 10 czerwca 2013 r.

Po Pasterce Maryjnej czuwanie przejęło Oratorium "Dominiczek". Następnie była kilkugodzinna przerwa, a od 6.00 rozpoczęła się adoracja prywatna. Potem miała miejsce Msza święta dziękczynna za nawiedzenie relikwii w Parafii pw. św. Marka. Natomiast 10 czerwca od godz. 8.00 czuwanie przy relikwiach przejęli uczniowie Collegium Salesianum w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Bydgoszcz: Wolontariusze w akcji

  • 19 kwietnia 2013 r.

Uroczysta gala z udziałem najwyższych władz miasta, nagrody, zdjęcia, tort… wszystko to, aby poczuli się docenieni i potrzebni. Mowa o bydgoskich wolontariuszach nagrodzonych w konkursie nastolatków „Ośmiu wspaniałych” dnia 16 kwietnia.

Czytaj więcej