Poznań w rytmach świata

  • 6 grudnia 2019 r.

Muzyka nie tylko rozwija, ale przede wszystkim łączy ludzi. Przekonali się o tym uczestnicy salezjańskich warsztatów „W rytmach świata – kierunek gospel” zorganizowanych przez Salezjańskie Duszpasterstwo Młodzieżowe MEGAFON i Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU w Poznaniu.

Czytaj więcej

Kopiec: listopad w nowicjacie

  • 4 grudnia 2019 r.

W dzień miesięcznego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych w październiku przeżyliśmy miesięczny Dzień Skupienia. Przewodniczył mu ks. Piotr Lorek SDB, wikariusz w Inspektorii Wrocławskiej.

Czytaj więcej

Lubin: Szkoła Animatora Muzycznego i Medialnego

  • 2 grudnia 2019 r.

W dniach 15–17.11.2019 r. w Lubinie odbyła się Szkoła Animatora Medialnego. Dla dziewiątki młodych fanatyków fotografii warsztaty prowadził pan Artur Szczygieł, a nad całą naszą grupą czuwali ks. Bartłomiej Polański SDB oraz ks. Mariusz Jawny SDB.

Czytaj więcej

Lubin: Cecyliada u Jana Bosko

  • 29 listopada 2019 r.

W sobotę, 23 listopada w Oratorium św. Jana Bosko w Lubinie odbył się festiwal piosenki religijnej – Cecyliada. Uzdolnieni młodzi z Lubina i okolic mieli możliwość zaprezentowania się i ukazania swoich talentów na scenie.

Czytaj więcej

Rekolekcje dla salezjanów w Częstochowie

  • 28 listopada 2019 r.

11–16 listopada 2019 roku już po raz trzeci w naszej inspektorii odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne, w których brało udział 10 salezjanów. Poprowadził je ks. Marek Mekwiński, którego wspierali członkowie Wspólnoty Agalliasis z Wrocławia. Ksiądz Marek jest jej opiekunem od 25 lat.

Czytaj więcej

Ląd: 101 rocznica odzyskania Niepodległości

  • 28 listopada 2019 r.

101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości była również obchodzona w naszym lądzkim seminarium. Nasze świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Eucharystii w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym.

Czytaj więcej

MINPIM w Chocianowie

  • 27 listopada 2019 r.

23 listopada zagościliśmy w pięknym Chocianowie, gdzie po raz pierwszy odbywały się zmagania sportowe MINIPIM w piłkę siatkową. W celu udziału przyjechało wraz z opiekunami 9 drużyn składających się z ministrantów i lektorów salezjańskich parafii naszej inspektorii.

Czytaj więcej