VIII Lubiński Orszak Trzech Króli

  • 17 stycznia 2020 r.

6 stycznia 2020 r. po raz ósmy przeszedł ulicami Lubina Orszak Trzech Króli. Od wielu lat organizuje go Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio i Liceum Salezjańskie im. św. Jana Bosko z Lubina.

Czytaj więcej

Wrocław: Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej

  • 16 grudnia 2019 r.

Od kilkunastu lat wrocławscy salezjanie zapraszani są do udziału w Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej. Odbywa się on w okolicy wspomnienia św. Mikołaja i jest jednym z etapów przypominających, że Boże Narodzenie tuż tuż.

Czytaj więcej

Środa Śląska: Oratoriada pod hasłem "Podaj dalej"

  • 11 grudnia 2019 r.

W dniach 29.11–1.12. 2019 r. odbyło się w Środzie Śląskiej wielkie wydarzenie - oratoriada, czyli zjazd animatorów salezjańskich z inspektorii wrocławskiej. Tematem przewodnim było hasło „Podaj dalej”, nawiązujące do boiska jako jednego z elementów systemu prewencyjnego księdza Bosko.

Czytaj więcej

Wrocław: odSMOGowani

  • 11 grudnia 2019 r.

Wraz z początkiem grudnia we wrocławskim duszpasterstwie akademickim MOST rozpoczęło się gruntowne sprzątanie. Nie tyle sprzątanie podłóg, łazienek i kuchni (choć to też miało miejsce), ale generalne porządki serc.

Czytaj więcej

Poznań w rytmach świata

  • 6 grudnia 2019 r.

Muzyka nie tylko rozwija, ale przede wszystkim łączy ludzi. Przekonali się o tym uczestnicy salezjańskich warsztatów „W rytmach świata – kierunek gospel” zorganizowanych przez Salezjańskie Duszpasterstwo Młodzieżowe MEGAFON i Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU w Poznaniu.

Czytaj więcej

Kopiec: listopad w nowicjacie

  • 4 grudnia 2019 r.

W dzień miesięcznego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych w październiku przeżyliśmy miesięczny Dzień Skupienia. Przewodniczył mu ks. Piotr Lorek SDB, wikariusz w Inspektorii Wrocławskiej.

Czytaj więcej

Lubin: Szkoła Animatora Muzycznego i Medialnego

  • 2 grudnia 2019 r.

W dniach 15–17.11.2019 r. w Lubinie odbyła się Szkoła Animatora Medialnego. Dla dziewiątki młodych fanatyków fotografii warsztaty prowadził pan Artur Szczygieł, a nad całą naszą grupą czuwali ks. Bartłomiej Polański SDB oraz ks. Mariusz Jawny SDB.

Czytaj więcej